Публікація

Чи надають антиретровірусну та замісну підтримуючу терапію в ізоляторах тимчасового тримання?

Практичні рекомендації для затриманих, що живуть з ВІЛ, від юристів УГСПЛ

Правозахисна група «СІЧ»

Ще у липні ми провели круглий стіл з питань правозахисту людей, які живуть з ВІЛ, туберкульозом та груп ризику, на якому виявилось, що навіть не усі фахівці знають, чи існує практика надання антиретровірусної (АРТ) та замісної підтримуючої терапії (ЗПТ) в ізоляторах тимчасового тримання. Оскільки переривання терапії навіть на дуже короткий період є вкрай небажаним і навіть небезпечним, то перед нами постали цілком конкретні питання: до кого може звернутися затриманий, щоб отримати терапію в ізоляторі тимчасового тримання і що робити, якщо з різних причин така допомога йому не надається?

Тож, усе по порядку. Кожен затриманий має законне право на отримання безкоштовної АРТ-терапії і повинен своєчасно повідомити про таку потребу ще під час оформлення документів черговому ізолятора тимчасового тримання. Черговий має зробити запис у журналі та повідомити керівництво ізолятора та найближчу медичну установу про необхідність консультації лікаря-інфекціоніста. У разі переведення затриманого до інших закладів, керівництво повинне повідомити їх про необхідність отримання терапії, а у разі звільнення особи – інформувати найближчий заклад охорони здоров’я.

Детальніше про порядок надання АРТ-терапії в ізоляторах тимчасового тримання можна прочитати за посиланням: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1615-12/paran16#n16

А тепер щодо замісної підтримуючої терапії. Закон зобов’язує чергових ізоляторів не пізніше, ніж через три години після затримання інформувати керівництво та найближчий заклад охорони здоров’я про необхідність терапії. Лікар-нарколог перед виїздом до затриманого з’ясовує, де, ким та коли була призначена ЗПТ, який препарат та в якому дозуванні і коли востаннє його отримував затриманий. У свою чергу, адміністрація ізолятору зобов’язана за призначенням лікаря-нарколога забезпечити транспортування затриманого для отримання ЗПТ чи проведення детоксикації до найближчого медичного закладу.Детальніше про порядок надання ЗПТ можна прочитати за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1868-12.

Якщо ж з незрозумілих причин АРТ або ЗПТ терапія в ізоляторах тимчасового тримання не надається, то рідні затриманих, або вони самі можуть звернутися за допомогою до правозахисників.

Телефон гарячої лінії з правової підтримки ЛЖВ: (097) 383 36 09

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: