Публікація

Як можуть конфіскувати транспортний засіб під час воєнного стану: роз’яснення юристів

«Чи можуть моє авто конфіскувати у зв’язку із введенням правового режиму воєнного стану?», — з цим питанням звертаються власники транспортних засобів з початку повномасштабного вторгнення. Про те, за яких умов це можливо та яка процедура відчуження розповіли фахівці громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в місті Чугуєві. 

Відчуження транспортного засобу може бути здійснене при умові повного відшкодування вартості транспортного засобу (попереднього або наступного). Підставою конфіскації є рішення, прийняте військовим командуванням та погоджене з державною адміністрацією або виконавчим органом відповідної місцевої ради. Однак, у місцевостях, де ведуться бойові дії, погодження не здійснюється.

Ілюстративне фото. Джерело: depositphotos.com

Про примусове відчуження складається акт. Його підписують власник транспортного засобу або його законний представник та уповноважені особи військового командування та органу, що погодив рішення про примусове відчуження, або військового командування чи органу, що прийняв таке рішення. Акт скріплюється печатками військового командування та/або зазначених органів.

Разом з актом обов’язково складається документ, який включає висновок про вартість майна на дату його оцінки. 

Водночас копія акта та документу з висновком про вартість майна передаються особі, в якої відчужується транспортний засіб, або її уповноваженому представнику, з отриманням підпису. Якщо вказані особи відсутні, такий акт складається без їх участі. Проте власник або його законний представник мають право ознайомитися з цим актом.

Попереднє повне відшкодування вартості примусово відчуженого майна здійснюється на підставі документа, що містить висновок про вартість майна на дату його оцінки.

Ілюстративне фото. Джерело: depositphotos.com

Для отримання наступної повної компенсації власник або уповноважена ним особа після скасування правового режиму воєнного стану звертається до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за місцем відчуження майна із заявою, до якої додаються акт і документ, що містить висновок про вартість майна.


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій Twitter Youtube


Нагадуємо, що мережа громадських приймалень УГСПЛ надає юридичну допомогу постраждалим унаслідок війни Росії проти України, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Ми працюємо у 18 областях країни. Щоби дізнатися наші контакти, натисніть ТУТ

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ. 

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт, або на сторінку у Фейсбук.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: