Публікація

Як оформити паспорт чи обміняти водійське посвідчення за кордоном не в дипустановах?

Значна кількість українців, рятуючись від війни, змушені були виїхати за кордон. Багато хто опинився там без паспортних документів, у декого вони є протермінованими. Всі ці фактори створюють багато незручностей для людей.

Раніше оформити і отримати паспорт можна було в дипломатичних представництвах України за кордоном. Але з 10 червня 2022 року Кабінетом Міністрів України була прийнята Постанова № 678 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України». Та дозволено ДП «Документ» приймати заяви для оформлення документів закордоном.
Фото ДМС

На сьогодні, для полегшення оформлення паспортних документів, за рішенням Уряду ДП «Документ», продовжує реалізовувати експериментальний проєкт, щоб швидко і зручно забезпечити українців за кордоном дійсними документами.

Представництва ДП «Документ» доступні у чотирьох містах Польщі (Варшава, Краків, Ґданськ, Вроцлав), у Туреччині (Стамбул), Словаччині (Братислава) та Чехії (Прага). Актуальні адреси представництв ДП «Документ» ви знайдете за посиланням.  

У них українці можуть отримати такі послуги:
  • оформлення ID-картки чи закордонного паспорта (у тому числі замість втраченого або викраденого);
  •  обмін ID-картки чи закордонного паспорта (у зв’язку з закінченням строку дії, зміною інформації, непридатністю до використання);
  •  обмін паспорта зразка 1994 року на ID-картку (за бажанням чи у разі непридатності);
  •  одночасне оформлення закордонного паспорта та ID-картки;
  •  обмін посвідчення водія.
Строк виготовлення документів залежить від послуги яку ви обираєте. Для оформлення ID-картки чи закордонного паспорта (у тому числі замість втраченого або викраденого) – це 7 або 20 днів.
Оформленні паспорти зберігаються в представництвах ДП «Документ» 3 місяці. У разі, якщо протягом цього строку людина не отримала паспорт закордоном — його відправляють до України де він зберігається два роки, після чого знищується.

Інформацію підготували юристи Громадської приймальні УГСПЛ з питань Криму.

 
Нагадуємо, що мережа громадських приймалень УГСПЛ надає юридичну допомогу постраждалим внаслідок війни Росії проти України, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Ми працюємо в 18 областях країни. Щоб дізнатися наші контакти, натисніть ТУТ

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: