«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
30.06.2020
Заява міжнародної платформи CivilM+ від 30 червня 2020 року
Враховуючи, що 1 липня Німеччина розпочне своє піврічне головування у Раді Європейського Союзу, Платформа CivilM+ закликає німецький уряд використати цей час, аби дати новий імпульс врегулюванню збройного конфлікту на Донбасі. Відновлення миру в регіоні має велике значення для безпеки, політичної стабільності та захисту прав людини у всій Європі.
Ми повністю підтримуємо необхідність боротьби з пандемією та реалізацію антикризових заходів, які Німеччина оголосила пріоритетом свого головування у Раді ЄС. Не менш важливими є і інші оголошені цілі, серед яких боротьба зі зміною клімату, міграційна політика, відносини з Великобританією, запровадження передових цифрових технологій.
Впевнені, що питання врегулювання російсько-українського конфлікту має стояти поруч із цими важливими пунктами у програмі головування Німеччини у Раді ЄС. Зокрема, Німеччина має лишатися активним посередником у переговорах між Росією та Україною, використовуючи авторитет, експертизу та вплив у цих країнах та у ЄС для просування миру та відновлення українських кордонів на засадах норм міжнародного права.
Ми спостерігали із занепокоєнням за ескалацією бойових дій у травні 2020 року та різким зростанням кількості жертв серед цивільного населення. Враховуючи нестабільну ситуацію з безпекою та зростаючу напругу в рамках Мінського процесу, ми впевнені, що підтримка та чітка позиція Європейського Союзу зможуть, щонайменше, стримати сторони від демаршів, політичного шантажу та погроз виходу з переговорного процесу, а як максимум – задати новий тон для конструктиву та пошуку рішень із мирного врегулювання збройного конфлікту.
Серед конкретних заходів, які ми, представники громадянського суспільства України, Росії та ЄС, вважаємо необхідними – продовження санкцій щодо Російської Федерації та тиск на Росію для забезпечення безперешкодного доступу незалежних моніторів на територію підконтрольних їй «Л/ДНР». Важливо також продовжувати консультації з урядом України щодо ратифікації Римського статуту, розробки концепції перехідного правосуддя, боротьби з безкарністю та гармонізації національного кримінального законодавства з міжнародним правом.
Щодо східноєвропейської політики загалом, виступаємо за продовження та зміцнення програми Східного партнерства ЄС. Пропонуємо організувати в рамках німецького головування зустріч ЄС на високому рівні для узгодження подальших кроків Євросоюзу для припинення війни та підтримки регіону, постраждалого в результаті конфлікту, за участі представників українського та міжнародного громадянського суспільства.
Розуміючи, що суттєві бюджетні кошти ЄС будуть направлені на подолання наслідків пандемії, вважаємо доцільним все ж передбачити у семирічному середньостроковому бюджеті ЄС необхідні ресурси для просування Східного партнерства. У Німеччині вже успішно функціонує федеральна програма підтримки співробітництва громадянського суспільства ЄС з партнерами в Україні та інших країнах Східного партнерства. Рекомендуємо Німеччині, у рамках свого головування, просувати розширення таких програм та їх фінансової підтримки як на рівні ЄС, так і на національному рівні країн членів. Такі програми дадуть новий поштовх демократичним трансформаціям у регіоні.
Зі свого боку, члени Платформи CivilM+ готові брати участь у розробці суспільнополітичних заходів щодо врегулювання збройного конфлікту на сході України та подолання його наслідків в Україні та за її межами. Ми продовжимо надавати експертну оцінку та інформацію безпосередньо із зони конфлікту на сході України та про поточні події в Росії та Україні. Також, ми готові підтримувати розслідування воєнних злочинів та порушень прав людини, розвивати діалогові та миротворчі ініціативи, супроводжувати міжнародні перемовини щодо Донбасу та сприяти участі населення у відновленні регіону та подоланні наслідків пандемії.
Впевнені, що консолідовані дії Європейського Союзу щодо врегулювання російсько-українського конфлікту є важливою передумовою для встановлення та підтримки сталого миру, верховенства права, демократії та прав людини у всьому регіоні Східного партнерства. Вважаємо, що Німеччина має унікальний потенціал для просування цих цінностей в рамках головування у Раді ЄС.
Підписанти:
«Країна вільних людей», Україна
Луганський правозахисний центр «Альтернатива», Україна
Truth Hounds, Україна
Українська Гельсінська спілка з прав людини, Україна
Харківська правозахисна група, Україна
Центр громадянських свобод, Україна
Центр громадських ініціатив «Ідеї змін», Україна
Гельсінська громадянська асамблея, Франція
«Громадянин і Армія», Росія
Меморіал Німеччини
Міжнародна федерація за права людини FIDH, Франція
Правозахисний центр «Меморіал», Росія
DRA, Німеччина
Самуель Года, Словацька асоціація зовнішньої політики (SFPA), експерт Платформи CivilM+
Для довідки:
Міжнародна відкрита платформа CivilM+ була створена у 2017 році. До неї входять 19 організацій та три незалежних експерта з України, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Росії та Франції. В рамках CivilM+ вони роблять свій внесок до мирного врегулювання конфлікту на Донбасі: інформують уряди та громадськість своїх країн про збройний конфлікт на сході України, реалізують проекти в сферах миротворчості, перехідного правосуддя, діалогу та прав людини.
За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до Секретаріату Платформи.
Юлія Ернер, координаторка – [email protected].
З медіа-запитами, звертайтеся, будь ласка, до Ірини Яковлєвої, координаторки з питань комунікацій – [email protected]
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024