Публікація

Міжнародна допомога Україні має посилитися: для подолання наслідків пандемії та мирного врегулювання збройного конфлікту

Заява міжнародної платформи CivilM+

У квітні 2020 року, в умовах пандемії COVID-19, розпочався сьомий рік збройного конфлікту на сході України. Надзвичайна ситуація оголила проблеми у системі охорони здоров’я по всій крайні, а в зоні конфлікту ситуація наближається до критичної. В результаті бойових дій постраждала інфраструктура. Гостро не вистачає медичного персоналу. В умовах карантину малий та середній бізнес, який, за підтримки гуманітарних організацій, тільки почав піднімати голову після перших років війни, несе збитки та у багатьох випадках опинився на межі розорення.

Особливе занепокоєння викликає стан справ на територіях, непідконтрольних уряду України: звідти немає достовірної інформації, свобода вираження думки є вкрай обмеженою, моніторингові та гуманітарні організації, зокрема СММ ОБСЄ, мають проблеми з доступом та роботою на території самопроголошених «ДНР» та «ЛНР».

Ми, члени міжнародної громадянської платформи CivilM+, закликаємо уряди країнчленів ЄС:

  • Скерувати максимально доступну кількість ресурсів для допомоги регіону у боротьбі з COVID-19. Окрім безумовної підтримки медичної сфери, необхідно сприяти малому та середньому бізнесу, місцевій українській владі та громадським організаціям.
  • Продовжувати здійснювати тиск на Російську Федерацію, аби підконтрольні їй «ДНР» та «ЛНР» забезпечили безперешкодний доступ гуманітарним та моніторинговим організаціям (в першу чергу, СММ ОБСЄ, а також Міжнародному Комітету Червоного Хреста – до всіх утримуваних осіб), та припинили незаконні політичні переслідування.

Ми також закликаємо уряд України слідкувати за тим, аби обмеження свободи пересування через лінію зіткнення застосовувалися лише за необхідності та були пропорційними можливим загрозам. Всім мешканцям, в тому числі, мешканцям непідконтрольних уряду України територій, необхідно забезпечити безперешкодний доступ до медичної допомоги.

Підкреслюємо, що нові виклики, пов’язані із пандемією, не скасовують першочергових заходів із мирного врегулювання конфлікту, зазначених у Мінських угодах та підтверджених на перемовинах у Нормандському форматі. Це, зокрема:

  • припинення вогню
  • продовження процесу звільнення незаконно утримуваних осіб, як військових, так і цивільних
  • недопущення нових порушень прав людини та воєнних злочинів, а також ефективне розслідування таких злочинів, скоєних по обидва боки лінії зіткнення
  • початок підготовки процесу перехідного правосуддя у всіх його аспектах.

Вітаючи звільнення утримуваних осіб 16 квітня 2020 року, ми звертаємо увагу ОБСЄ, а також урядів Німеччини та Франції, що мова має йти про звільнення всіх незаконно утримуваних осіб. Це вимагає неуклінних, скоординованих послідовних зусиль щодо поповнення списків, пошуку людей, уточнення їхнього місцезнаходження. Російська Федерація має вплинути на підконтрольні їй «ДНР» та «ЛНР», які у низці випадків відмовляються визнавати, що утримують людей (хоча їхні родичі мають підтверджуючі документи, видані де-факто владою самопроголошених «республік»). Більше того, вони відмовляються звільнювати навіть тих, кого вони самі підтверджували у списках. В результаті, для багатьох в’язнів та їхніх рідних очікування «наступного етапу обміну» розтягнулося на роки.

Незалежні громадські організації з України, Росії та Європейського Союзу готові забезпечити супроводження Мінських перемовин у рамках процесу громадського консультування сторін. Листи із відповідною пропозицією міжнародна платформа CivilM+ вже направила до Офісу Президента України, Віце-прем’єр-міністру/міністру реінтеграції тимчасово окупованих територій та міністру закордонних справ України. Позиція та пропозиції платформи з цих питань також опубліковані на сайті CivilM+.

Підписанти:

Truth Hounds, Україна

Українська Гельсінська спілка з прав людини, Україна

Харківська правозахисна група, Україна

Центр громадянських свобод, Україна

«Громадянин і Армія», Росія

DRA, німецько-російський обмін, Німеччина

Гельсінська громадянська асамблея, Франція

Меморіал Німеччини

Правозахисний центр «Меморіал», Росія

Для довідки:

Міжнародна відкрита платформа CivilM+ була створена у 2017 році. До неї входять 19 організацій та три незалежних експерта з України, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Росії та Франції. В рамках CivilM+ вони роблять свій внесок до мирного врегулювання конфлікту на Донбасі: інформують уряди та громадськість своїх країн про збройний конфлікт на сході України, реалізують проекти в сферах миротворчості, перехідного правосуддя, діалогу та прав людини.

https://www.facebook.com/civilmplus/

https://civilmplus.org/

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до Секретаріату Платформи. Юлія Ернер, координаторка – [email protected]. З медіазапитами, звертайтеся, будь ласка, до Ірини Яковлєвої, координаторки з питань комунікацій – [email protected]

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

RDFYjolf, RDFYjolf, 5 March 2022, 14:35
Muhammad Sabir, etertain the world, 25 December 2020, 9:54
[email protected], bet88 sports, 28 November 2020, 12:24
Кармазіна Катерина, ГО "Всеукраїнське об'єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу", 17 October 2020, 8:27

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: