«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
18.04.2017
Голові Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні у 2017 році пісенного конкурсу «Євробачення»
В. Б. Гройсману
Шановний Володимире Борисовичу,
Нещодавно сталась низка інцидентів з порушення прав людини за участі радикально налаштованих угрупувань та бездіяльності правоохоронців щодо ромської громади. Так, 31 березня та 5 квітня 2017 року в рамках підготовки до пісенного конкурсу «Євробачення» були спалені поселення ромів, а самі їх мешканці (в тому числі представники угорської та молдовської національностей) були примусово виселені та відправлені за межі міста.
У першому випадку таким чином був зачищений табір на території житлового масиву «Новобіличі» (Святошинський район), де мешкало близько 200 осіб, а у другому – стихійне поселення (близько 150 чоловік) неподалік озера Нижній Тельбин (найближчі вулиці Сортувальна та Канальна).
Однією з причин постраждалі називають той факт, що неподалік проходять автотраса та залізничний шлях, і гості Євробачення з інших країн будуть там проїздити найближчим часом, та є небажаним, щоб вони побачили імпровізовані поселення на цих територіях.
При цьому, напередодні квітневих подій ромські правозахисники звернулися до органів охорони правопорядку Києва з проханням забезпечити безпеку мешканцям поселення через погрози, що регулярно надходили на адресу місцевих ромів, та підготовки нападу на них. Але, на жаль, поліція недостатньо оперативно відреагувала на звернення, що і призвело до ганебних, з точки зору захисту прав людини, наслідків.
Такі випадки є не новим явищем для України. Наприклад, напередодні проведення в Україні чемпіонату з футболу Євро-2012 було спалене поселення ромів та представників інших національностей на Березняках в Києві (неподалік вулиці Березняківська). Постраждалі, що були свідками інциденту, відзначали участь правоохоронців, які, вивівши людей із наметів, підпалили на їх очах імпровізоване житло. Крім цього, представники органів правопорядку стріляли в повітря, погрожували та вимагали залишити поселення через проведення великого публічного заходу у Києві.
На наш погляд, застосування практики спонукання ромів залишити власні поселення напередодні проведення в столиці культурно-масових заходів європейського масштабу не сприяє покращенню іміджу України як правової та демократичної держави в очах європейської та світової спільноти.
Українська Гельсінська спілка з прав людини рішуче засуджує такі методи підготовки до проведення Євробачення і вимагає проведення ретельного розслідування обставин цього злочину та притягнення до відповідальності всіх винних. Ми також закликаємо Оргкомітет невідкладно вжити заходи щодо недопущення повторення зазначених вище інцидентів, а також пропонуємо скористатися проведенням такого багатонаціонального культурно-масового заходу, як Євробачення задля пропагування терпимості, недискримінації, протидії расизму і ксенофобії в Україні.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024