«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
13.07.2017
У квітні 2017 року розпочато процедуру обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, в ході якої політичними силами висунуто трьох кандидатів на цю посаду.
В порушення Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» у встановлений 20 денний строк голосування Верховною Радою України щодо обрання Уповноваженого не відбулося.
Водночас в стінах Парламенту реалізовувався сценарій зміни порядку і способу голосування за кандидатів на посаду Уповноваженого з прав людини – із процедури таємного голосування бюлетенями на відкриту процедуру за допомогою системи «Рада». Відповідні зміни були підтримані у першому читанні.
Але законопроект про зміну процедури обрання Уповноваженого був цинічно включений до проекту про зміни до Закону «Про Конституційний Суд України», при цьому свідомо була проігнорована необхідність розгляду цих пропозицій Комітетом Верховної Ради України з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин. Цей Комітет був позбавлений можливості розглянути вказані пропозиції.
Сьогодні, 13 липня 2017 року, під час розгляду у другому читанні проекту Закону про зміни до Закону «Про Конституційний Суд України» народний депутат України Ольга Червакова озвучила пропозицію збереження процедури таємного голосування за кандидатів на посаду Уповноваженого, яка була проголосована і підтримана 227 народними депутатами.
Проте Апаратом Верховної Ради України та окремими народними депутатами вчиняються маніпуляції щодо змісту підтриманої пропозиції. Приводом для них стало те, що О. Червакова переплутала під час виступу номер поправки. Але цілком зрозуміло, що депутати орієнтувалися на зміст виступу, а не на номер поправки.
Ми вважаємо неприпустимим спотворення голосування, яким більшість народних депутатів чітко висловилися за збереження процедури таємного голосування за кандидатів на посаду Уповноваженого. Необхідно також нагадати, що відкрите голосування суперечить Паризьким принципам ООН щодо національних інституцій з прав людини, воно спрямоване на підвищення залежності Уповноваженого від політичної кон’юнктури, руйнує конституційний статус незалежності інституції Уповноваженого з прав людини та легітимність обраного кандидата.
Вимагаємо від Голови Верховної Ради не допустити фальсифікації волевиявлення народних депутатів та зберегти процедуру таємного голосування за кандидатів на посаду Уповноваженого в ухваленому законі.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024