«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
07.05.2018
4 травня 2018 року контрольований РФ Гагарінський районний суд Севастополя засудив обвинуваченого в екстремізмі Ігоря Мовенко до 2 років ув’язнення в колонії-поселенні.
Відповідно до рішення суду українському активісту інкримінували ч. 2 ст. 280 Кримінального кодексу Росії («публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності») за кілька коментарів в групі «Крим – Україна» в соціальній мережі «ВКонтакте».
За словами адвоката засудженого Оксани Желєзняк, у Росії за цю статтю дають умовні терміни, навіть державний обвинувач просив умовний термін, але суд вирішив позбавити свободи.
9 вересня 2016 року в мережі з’явилося відео побиття севастопольця І. Мовенко. За версією дружини, Мовенка побили через символіку українського батальйону «Азов», наклеєну на його велосипед. Справу за фактом побиття українця так і не відкрили. Натомість побитого Мовенко оштрафували на 2000 рублів «за поширення нацистської символіки».
В грудні того ж року Мовенка затримали і відвезли до управління ФСБ Росії, після чого висунули звинувачення в екстремізмі в соцмережі.
21 березня 2018 року прокурор попросив для активіста два роки умовно із забороною на публічну діяльність і знищенням комп’ютера, з якого Ігор писав коментарі в групі «Крим – Україна» у соцмережі «Вконтакте».
Попри те, що речниця МЗС України Мар’яна Беца висловила від імені дипломатичного відомства протест, Українська Гельсінська спілка з прав людини закликає владу вжити більш рішучих дій як на двостороньому, так і на міжнародному рівні щодо скасування сфабрикованого обвинувачення Ігорю Мовенку та його негайного звільнення з слідчого ізолятора м. Севастополь.
УГСПЛ також звертається до міжнародних партнерів України з проханням продовжити тиск на Російську Федерацію задля припинення практики переслідування нею українських активістів у політичних цілях з метою впливу на геополітичну ситуацію в регіоні загалом та Україну зокрема.
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024