Публікація

Відкрите звернення правозахисних організацій щодо необхідності підтримки та гарантування безпеки під час Маршу рівності у Києві

Президенту України
Верховній Раді України
Кабінету Міністрів України
Національній поліції України
Генеральній прокуратурі України

Відкрите звернення 
правозахисних організацій 
щодо необхідності підтримки та гарантування безпеки 
під час Маршу рівності у Києві

17 червня 2018 року в Києві відбудеться Марш рівності — щорічна хода, яка є фінальною подією в межах міжнародного форуму на підтримку прав ЛГБТІК-спільноти України «КиївПрайд».

Традиційно проти проведення Маршу виступають активісти праворадикальних організацій, представники популістичних політичних партій та окремі релігійні діячі.

Цього року Національна поліція України заявляє про повну готовність гарантувати учасникам події безпеку.

Втім, у соціальних мережах серед радикально налаштованих груп шириться інформація про можливу загрозу зриву ходи й фізичної агресії стосовно учасників Маршу — проведення так званого “сафарі”, “полювання” на учасників та гостей Маршу рівності з метою залякування і побиття.

Крім того, занепокоєння викликає збільшення кількості нападів з боку праворадикальних угруповань на правозахисні заходи, культурні події та мирні зібрання з початку 2018 року в Україні. Зокрема, у цьому контексті варто згадати напади на Марш за права жінок 8 березня, перешкоджання акції пам’яті адвоката Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової 19 січня у Києві, напад на активістів “Гей-альянсу Україна” 21 січня у Кривому Розі, зрив лекції про жінок у кіновиробництві 11 лютого в Маріуполі, зрив лекціїпро ЛГБТ-рух в Україні та світі 14 лютого у Харкові, зрив круглого столу з протидії злочинам на ґрунті ненависті 19 березня у Вінниці, спробу зриву дискусії  про проблему поширення ультраправих рухів 26 березня під час кінофестивалю Docudays у Києві, зрив тренінгу громадської організації TERGO для психологів, присвячений особливостям роботи з представниками ЛГБТ-спільноти, 31 березня у Полтаві. Лише в одному випадку (під час фестивалю Docudays у Києві) завдяки втручанню Національної поліції вдалося провести заплановану дискусію, однак двоє гостей заходу зазнали нападів ультраправих угруповань після його закінчення.

Прикметно, що у жодному із наведених випадків ксенофобного та гомофобного насильства не було проведено ефективного розслідування, а винні не були притягнуті до відповідальності та покарані. Це провокує нападників на вчинення нових злочинів та розпалює атмосферу страху і нетерпимості в Україні.

У зв’язку із такими тривожними тенденціями напередодні проведення Маршу рівності у Києві правозахисні організації нагадують про обов’язок держави гарантувати громадянам дотримання конституційного права на мирні зібрання і засвідчити відданість ідеям рівності та недискримінації та звертаються:

  • до української влади — із закликом висловити публічну позицію на підтримку Маршу рівності. (Нагадаємо, у попередні роки з такою підтримкою виступили Київська міська державна адміністрація, депутати Верховної Ради Сергій Лещенко, Світлана Заліщук, Мустафа  Найєм, а також мер Києва Віталій Кличко).
  • до правоохоронних органів — з вимогою гарантувати безпеку учасників під час та після проведення Маршу рівності, а також професійно виконувати свою роботу, зокрема, щодо проведення ефективного розслідування випадків ультраправого насильства.

Зі свого боку правозахисні організації долучаться до проведення Маршу рівності, а також проводитимуть об’єктивний, неупереджений моніторинг дій поліції та влади у питаннях свободи мирних зібрань та проявів агресії і насильства стосовно учасників та учасниць мирної ходи. Зібрана інформація буде використана для подальшої роботи з покращення гарантування безпеки учасників Київпрайду. За наявності, зафіксовані факти насильницьких дій будуть передані компетентним органам для проведення розслідувань відповідно до законодавства України.

Ми заявляємо про повну підтримку Маршу рівності як території свободи для усіх людей: свободи слова, свободи мирних зібрань, свободи від насильства, страху та дискримінації, свободи жити і любити, свободи бути інакшим/інакшою.

Центр інформації про права людини

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Автономна Адвокатура

Харківська обласна фундація «Громадська Альтернатива»

ГО “Вісь” (Вінниця)

Харківська правозахисна група

Київський освітній центр “Простір толерантності”

Фундація Відкритий Діалог

Центр “Жіночі перспективи”

Луганський обласний правозахисний центр “Альтернатива”

Експертний центр з прав людини

Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”

БО “ВБО “Легалайф-Україна”

Український незалежний центр політичних досліджень

Кримська правозахисна група

ГО “Асоціація ЛГБТ “ЛІГА”

ГО “Черкаський правозахисний центр”

Центр Громадянських Свобод

Amnesty International в Україні

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 9 April 2021, 17:17
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 9 April 2021, 7:03

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: