Публікація

Відповідь УГСПЛ на звернення, ініційоване ГО «Феміністична майстерня»

Вчора у мережі з’явилось звернення «Щодо реакції правозахисного середовища на свідчення про насилля», підписане ГО «Феміністична майстерня», Харківським Жіночим Об’єднанням «Сфера», Центром «Жіночі перспективи» та ВМГО «Фундація регіональних ініціатив», у якому міститься заклик до оцінки висловлювань директора адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Бориса Захарова.

Висловлювання стосувалися публікації Дарією Андрєєвою посту у соціальній мережі зі звинуваченнями деяких людей у сексуальному насильстві щодо неї в минулому. Борис Захаров коментував ці звинувачення у спосіб, наведений у зверненні.

Відповідаючи на звернення, Українська Гельсінська спілка з прав людини має заявити таке:

Оскільки Захаров коментував цю ситуацію не від імені Спілки, а від свого імені, то за емоційне забарвлення певних фраз несе відповідальність він особисто.

Тим не менше, УГСПЛ стурбована практикою деяких громадських активістів и організацій атакувати репутацію людей без достатніх, – а іноді і без жодних, – на те підстав, і тому вважає за необхідне висловити свою позицію по суті ситуації, що склалася.

УГСПЛ, дотримуючись політики гендерної рівності, докладаючи певних зусиль для подолання гендерних стереотипів, постійно надаючи допомогу жертвам різноманітного насильства, разом  з тим не відмовляється від фундаментальних принципів, які керують людським суспільством.

Репутація кожної без винятку людини захищена законом. У демократичному суспільстві не можна будь-кого звинувачувати без жодних доказів. Така атака на репутацію є наклепом, незалежно від можливого терапевтичного ефекту для автора посту. Переконання в тому, що звинувачення у сексуальному насильстві автоматично позбавляє звинуваченого презумпції невинуватості, є абсолютно хибним. Будь-яке звинувачення має бути доведено; жодні «прогресивні правозахисні практики» не можуть скасувати цей принцип. Відтак УГСПЛ поділяє думку Бориса Захарова про те, що цей пост у соціальній мережі є дифамацією.

УГСПЛ не може схвалювати практику облудних звинувачень, незалежно від того, в якій би сфері вони не були: в боротьбі з гендерно-обумовленим насильством, у боротьбі з корупцією, у боротьбі зі злочинністю. У той же час Спілка продовжуватиме надавати допомогу жертвам будь-якого насильства у правовий спосіб.

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 5 April 2021, 17:36
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 5 April 2021, 10:22

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: