НБУ обмежить перекази з картки на картку: які є ризики для волонтерів
4 липня 2024 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та...
05 July 2024
04.03.2020
Це вже не перший випадок, коли правозахисників примусово ідентифікують та заносять до списків потенційних мішеней для нападів. Зокрема, раніше в телеграм-каналі “Вольєр” з’явилася також інформація з персональними даними голови громадської організації “Інсайт” Олени Шевченко та керівника проєктів Конгресу національних громад України В’ячеслава Ліхачова, як і ще цілої низки активістів і активісток.
Попри те що такі канали зазначають, що “нікого не закликають до насильства”, їхня риторика породжує мотивацію до агресії. Також низка записів містить прямі вказівки на бажаність тих чи інших насильницьких дій стосовно вказаних у тг-каналі осіб.
Такі дії є неприпустимими в демократичному суспільстві, в якому має відбуватися обмін ідеями, а не погрозами. Вони є також прямим порушенням норм права, як і будь-яке незаконне примусове розкриття і передання персональних даних та стеження.
Ми рішуче засуджуємо будь-які вияви нетолерантного ставлення, тиску і погроз та вважаємо неприпустимими такі дії представників ультраправих угруповань. Наявність подібних “списків ворогів” не лише становить небезпеку для людей, занесених до них, але і створює токсичну атмосферу в суспільстві, коли насильство є толерованим, постійно присутнім політичним інструментом, а обстоювання прав і свобод людини є небезпечною діяльністю.
Звертаємося до керівництва Головного управління Національної поліції з проханням надати належну правову оцінку зазначеним діям представників праворадикальних організацій. Ми кваліфікуємо такі дії як загрозу основоположним правам і свободам – праву на приватність, свободі вираження поглядів, що в підсумку є намаганням монополізувати в суспільстві простір ідей через погрози і залякування всіх, хто поширює відмінні від ультраправих думки щодо організації держави і суспільства, – та як продовження вуличного терору проти незгодних із ідеями і цінностями демократичного суспільства.
Центр прав людини ZMINA
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Центр громадянських свобод
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
4 липня 2024 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та...
05 July 2024
Через 4,5 роки після нападу Слов’янський міський районний суд оголосив вирок вбивцям активіста та волонтера...
02 July 2024
Представники українського громадянського суспільства констатують небезпечну тенденцію щодо переслідування органами правопорядку антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів...
12 April 2024
В Парламенті зареєстровані два взаємопов’язані законопроєкти: «Про спеціальні місії» (реєстр. 11103 від 20.03.2024) (далі —...
26 March 2024