«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
20.05.2018
Вчора вранці організаторки Фестивалю виявили, що вхідний замок локації, де все повинно було відбуватися, зламаний.
Через якийсь час до згаданого приміщення поліція допустила групу людей (близько 30-40 осіб), які виступали проти проведення Фестивалю. Серед них були представники Ради церков і релігійних організацій, а також ультраправих угруповувань (в тому числі «Традиції і порядок», «Катехону», «Зентропи», «Сестринства св. Ольги»).
Після цього надійшло повідомлення про замінування локації та розпилено на сходах приміщення сльозогінний газ. На думку представниці оргкомітету Фестивалю рівності дані дії були здійснені поліцією з метою зриву заходу.
Проведення заходу довелося скасувати.
Цьогоріч під час Docudays UA представники праворадикальних угруповань також намагалися зірвати публічну дискусію «Права людини: проблема поширення ультраправих рухів в Україні» у рамках правозахисної програми фестивалю (http://docudays.ua/2018/news/kino/izone-rights-now/). Вони зламали фотовиставку «Шанувати різноманіття» та, власне, завадили повноцінному проведенню запланованого заходу.
Щороку Docudays UA піднімає важливі проблеми, пов’язані з дискримінацією. І зокрема виступив партнером Фестивалю рівності у Чернівцях.
Фестиваль рівності — це публічна платформа для всіх людей незалежно від їхньої національної, ґендерної ідентичності чи орієнтації й, зокрема, спосіб наблизитися до більш відкритого світу, у якому немає місця дискримінації. Під час Фестивалю рівності мали показати і два фільми з програми Docudays UA (http://docudays.ua/2018/news/kino/chernivtsi-screenings/).
Українська Гельсінська спілка з прав людини та Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA рішуче засуджують будь-які прояви нетолерантного ставлення в суспільстві та вважають неприпустимим тиск на організаторів з боку представників Ради церков і релігійних організацій, а також ультраправих угруповувань, оскільки Фестиваль рівності мав виключно культурно-просвітницьку мету.
УГСПЛ звертається до керівництва Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області з проханням надати належну правову оцінку діям представників релігійних та праворадикальих організацій, а також провести службове розслідування дій представників поліції, відряджених для забезпечення громадського порядку й безпеки організаторів, учасників та відвідувачів Фестивалю рівності 19 травня. Адже їхня пасивна поведінка під час інциденту порушує ст. 10 та 11 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, а саме права на свободу вираження поглядів та право на свободу мирних зібрань, а також могла призвести до завдання не лише моральної, а й матеріальної шкоди та тілесних ушкоджень присутнім.
Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсинської спілки з прав людини,
Світлана Смаль, голова оргкомітету Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024