Оформити пенсію кримчанам стане простіше: юристи про зміни до законодавства
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024
27 березня 2019 року представники Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації в окупованому Криму здійснили облави на домівки кримських татар у Сімферопольському, Білогірському та Красногвардійському районах. Всього було проведено обшуки у приблизно 27 домівках, щонайменше 20 кримських татар було затримано і доставлено до будівлі ФСБ у Сімферополі. Ще трьох кримськотатарських активістів з чотирьох, яких не застали вдома, затримано 28 березня на території РФ. Місце перебування четвертого досі невідомо. Окупаційний суд виніс рішення про взяття під варту всіх 23 кримських татар до 15 травня 2019 року.
Це наймасштабніша з початку окупації Кримського півострову політично вмотивована кампанія арештів, що проводилась проти кримськотатарської громади (включаючи активістів руху «Кримська солідарність»). Затриманих звинувачують в організації або участі в діяльності релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», оголошеної в РФ терористичною.
Ми, нижчепідписані українські правозахисні організації, вкрай стурбовані цією новою хвилею масових обшуків і різко засуджуємо систематичне необґрунтоване переслідування кримських татар окупаційною владою.
З огляду на це, ми вимагаємо від уряду Російської Федерації та окупаційної влади Криму:
Ми закликаємо міжнародні організації та уряди іноземних держав:
Детальна інформація:
Обшуки проводились в домівках кримськотатарських активістів руху «Кримська солідарність». Це платформа, що об’єднує сім’ї та адвокатів політичних в’язнів, для допомоги всім заручникам Кремля, які постраждали від несправедливості в Криму. Члени Кримської солідарності надають правову, фінансову та моральну допомогу потерпілим та їх родичам.
27 березня російські ЗМІ повідомили, що п’яти особам (Ремзі Бекіров, Шабан Умеров, Різа Ізетов, Фарід Базаров, Руслан Сулейманов) було висунуто звинувачення в організації діяльності терористичної організації за статтею 205.5 розділу 1 Кримінального кодексу Російської Федерації; інших затриманих звинувачують в причетності до діяльності терористичної організації (стаття 205.5, розділ 2).
Звинувачення ґрунтуються на припущенні, що кримські татари є членами релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», яку Верховний суд РФ визнав терористичною у 2003 році.
Крім того, співробітники ФСБ шукали ще 4 кримських татар, яких в той час не було вдома, здійснюючи обшуки у всіх будинках села Строганівка Сімферопольського району. Всю територію було заблоковано та встановлено контрольно-пропускні пункти для огляду автомобілів. 28 березня трьох з них було затримано у російському місті Ростов-на-Дону. Осман Аріфмеметов і Ремзі Бекіров – цивільні журналісти, стрімери Кримської солідарності; Владлен Абдулкадиров займався організацією передач політвязням в СІЗО. Місце перебування кримськотатарського активіста Едема Яячікова, якого шукають після вчорашніх обшуків у Криму, досі невідоме.
Зазначимо, що силовики під час своїх дій порушили встановлений порядок: так, обшуки проводились без дозволу суду, адвокати не були допущені до своїх клієнтів, офіцери ФСБ завдавали шкоди майну в домівках, де проводились обшуки.
Нагадаємо, що крім тих, хто було затриманий 27 березня, ще 33 кримським татарам вже було висунуто схожі звинувачення. Серед них – член Кримської контактної групи Емір-Усеїн Куку, який надавав постійну підтримку сім’ям, що шукали своїх викрадених родичів, та захищав права інших жертв порушень прав людини. Куку перебуває за ґратами вже понад 3 роки. Всі провідні правозахисні організації, серед яких Amnesty International, вважають його справу політично вмотивованою. Те ж саме стосується Сервера Мустафаєва, одного з засновників руху «Кримська солідарність».
Громадська ініціатива КримSOS
Кримська правозахисна група
Медійна ініціатива за права людини
Об’єднання родичів політичних в’язнів Кремля
Регіональний центр прав людини
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Український інститут з прав людини
Центр громадянських свобод
Центр прав людини ZMINA
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024
Протягом останніх семи місяців стан здоров’я засудженого до 12 років у колонії суворого режиму кримського...
23 July 2024
4 липня 2024 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та...
05 July 2024
Через 4,5 роки після нападу Слов’янський міський районний суд оголосив вирок вбивцям активіста та волонтера...
02 July 2024