«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Організації підписали спільну заяву, напередодні суду над журналістом, який починається 17 лютого.
«Уряд Росії готує новий акт політичної відплати проти критиків своїх дій на Кримському півострові, захопленому Росією в 2014 році з порушенням норм міжнародного права», – йдеться у заяві, ініційованій Центром інформації про права людини.
Автори заяви нагадують, що 17 лютого розпочинається судовий процес над кримським журналістом Миколою Семеною. Його судитимуть за сміливість публічно висловлювати свою думку, яка суперечить політиці Кремля. Його публікації на Радіо Свобода про ситуацію в Криму викликали гнів російської влади. Він був звинувачений в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії через засоби масової інформації. Йому загрожує до 5 років позбавлення волі.
«У перші ж дні після того, як російські військові без будь-яких знаків відмінності захопили урядові будівлі в Криму в лютому-березні 2014 року, російська влада вжила заходи для придушення свободи слова на півострові. Українські телеканали були замінені в кабельних мережах на російські, були обмежені можливості для збирання інформації для всіх журналістів, крім російських. Після того, як над півостровом повністю встановився російський контроль, російська влада дала вказівку блокувати українські ЗМІ в інтернеті, а також закрила кримськотатарський телеканал ATR», – зазначають автори заяви.
Проте, найгострішою, на думку правозахисників, проблемою в галузі свободи слова в Криму є переслідування незалежних журналістів. Воно ґрунтується переважно на статті 280.1 Кримінального Кодексу Російської Федерації, до якої спеціально внесли поправки після приєднання Криму. Ці зміни збільшили відповідальність за публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії через засоби масової інформації. Кримінальні справи ще проти чотирьох інших журналістів в Криму були відкриті на основі цих поправок. Цим журналістам, як і Миколі Семені, загрожує покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі. Такі звинувачення прямо суперечать міжнародним нормам в галузі прав людини на свободу вираження думок і є явно політично мотивованими.
Платформа Громадянської Солідарності (Civic Solidarity Platform) обурена жорстокістю заходів, вжитих російським урядом до тих, хто висловлює мирну незгоду з його політикою в Криму. Організації-члени CSP висловлюють свою підтримку і солідарність з Миколою Семеною і закликають міжурядові організації та міжнародну спільноту рішуче і чітко виступати проти репресивних дій Російської Федерації в Криму.
Підписи під заявою про репресії російської влади проти журналістів в Криму поставили:
Центр інформації про права людини (Україна)
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Аналітичний Центр міжнаціонального співробітництва і консультацій (Грузія)
Правозахисний Рух “Бір Дуїно-Киргизстан”
Центр громадянських свобод (Україна)
Інститут моніторингу прав людини (Литва)
Асоціація УМДПЛ (Україна)
Гельсінський Комітет Вірменії
Центр розвитку демократії і прав людини (Росія)
Промо-LEX (Молдова)
Центр з прав людини Азербайджану
Казахстанське міжнародне бюро з прав і законності для людини
Люди в біді (Чехія)
Гельсінкська громадянська асамблея-Ванадзор (Вірменія)
Інститут Республіка (Україна)
Громадське об’єднання “Гідність” (Казахстан)
Норвезький Гельсінський комітет
DRA – Німецько-російський обмін (Німеччина)
Міжнародне партнерство з прав людини (Бельгія)
Македонський Гельсінський комітет
Barys Zvozskau Білоруський будинок прав людини (Білорусь / Литва)
Московська Гельсінкська група (Росія)
Гельсінкська асоціація з прав людини (Вірменія)
Гельсінський комітет Нідерландів
Гельсінський фонд з прав людини (Польща)
Kosova реабілітаційний центр для жертв тортур
Болгарський Гельсінський комітет
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024