Що означає відступ України від Конвенції про захист прав людини: розбір від юристів
29 квітня 2024 року суспільство сколихнуло повідомлення про відступ України від своїх зобов’язань за міжнародними...
29 April 2024
14.11.2013
Україна програла в Європейському суді з прав людини ще одну справу про мирні збори. Цього разу на Україну скаржився депутат Одеської обласної ради Михайло Шмушкович. За організацію малолюдного пікета біля Одеської міської ради він був незаконно оштрафований на 170 грн. За це Україна має виплатити йому 2000 євро.
Найцікавіше, що оштрафували пана Шмушковича за те, що він подав повідомлення про проведення акції не за 10 днів, як того вимагає Указ Президії Верховної Ради СРСР, а за два. Більше того, Одеська міська рада в своєму листі до Шмушковича зазначає, що використовує радянську постанову, бо немає закону, яким було б визначено реалізацію права на свободу мирних зборів.
Таку ж аргументацію під час комунікації з Європейським судом з прав людини застосував і Уряд. Вітчизняні чиновники знову застосували аргумент про те, що Указ Президій ВР СРСР ніхто не відміняв, і Конституційний суд не визнав його таким, що не відповідає Конституції. Також український Уряд натякнув Європейському суду, що він не повинен тлумачити українське законодавство, адже для цього є вітчизняні суди.
В запереченнях Уряду були використані аргументи, схожі на ті, які використали київські суди для тривалих заборон мирних зборів під Генпрокуратурою та адміністрацією Президента. Зокрема йшлося про те, що міська рада є важливим об’єктом міської інфраструктури. Що там щодня проходять численні потоки мешканців, і акція буде їм заважати. Зазначалось також про необладнаність суспільних місць Одеси санітарно-побутовими об’єктами, що може спричинити реальні шкідливі наслідки для громадян.
Європейський суд визнав порушення права на мирні збори, та знов наголосив на необхідності його врегулювати законодавчо.
«Фактично суд повторно вказав, що в країні відсутнє законодавство про свободу мирних зібрань, однієї Конституції не достатньо, а застосування указу часів СРСР в принципі не відповідає Конституції», – коментує представник Шмушковича в Європейському суді з прав людини Володимир Яворський, член правління УГСПЛ.
Михайло Шмушкович в своєму коментарі наголошує: «Хочу подякувати Володимиру Чемерису та Володимиру Яворському, які допомогли виграти цю справу. Боротися за свободу мирних зборів потрібно, аже порушення цього права не має партійності. Я представляю Партію Регіонів, та не убезпечило мене від того, що моє право було порушено, і для його відновлення довелося звернутися до Європейського суду з прав людини».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
29 квітня 2024 року суспільство сколихнуло повідомлення про відступ України від своїх зобов’язань за міжнародними...
29 April 2024
Мешканець Київщини 26-річний Олексій Петрук зник під час окупації села Сидоровичі. В березні чоловік вийшов...
28 September 2023
До 2014 року сімферопольський підприємець кримський татарин Вельдар Шукурджиєв мав розмірене життя в рідному Криму....
07 September 2023
До війни родина Кліманових мала успішний бізнес в колишньому Стаханові Луганської області. Дмитро Кліманов був...
06 July 2023