«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
20.03.2014
Із подання прокурора можна зробити припущення, що і скарги на дії державних органів мають готувати… державні органи, на які люди хочуть поскаржитись.
Прокуратура Скадовського району надіслала подання до міської ради з пропозицією закрити «Центр з надання первинної правової допомоги», який займався наданням первинної правової допомоги громадянам міста.
Підставою позбутись суспільно-важливого закладу прокуратура називає «дублювання функцій державних органів влади та органів місцевого самоврядування». Тобто всі державні органи, на які хочуть поскаржитись громадяни, за логікою прокуратури, мають їм в цьому допомагати і робити це максимально ефективно.
На практиці ж люди, особливо бідні верстви населення, відвідавши державні установи і не отримавши належного роз’яснення з питань що їх цікавлять, звертаються за порадою до «Центру з надання первинної правової допомоги» оскільки консультують безоплатно.
Керівник центру Іван Шульга зазначає: «Щодня до нас приходять люди і ми їм допомагаємо. Скаржаться, наприклад, на пенсійний фонд, що ті їм не надають відповіді по перерахунку пенсії. Скаржаться на виконавчу службу, яка не хоче комунікувати. Ми допомагаємо правильно скласти заяву, і пояснюємо людям їх права. Пояснюємо що ці державні органи зобов’язані зробити відповідно до законодавства».
Роман Романов, директор ініціативи “Права людини і правосуддя” Міжнародного Фонд “Відродження” , за сприянням якого був створений Центр, називає такі дії прокуратури спробою обмежити місцеві ініціативи та залякати органи місцевого самоврядування. «Формування спроможної та розгалуженої системи надання безоплатної правової допомоги є передумовою обмеження функцій прокуратури щодо представництва інтересів громадян. Недивно, що прокуратура намагається поставити під сумнів спроможність установ, що заповнюють прогалину, яку не забезпечують своїми діями органи державної влади, в тому числі сама прокуратура.
Прокуратура намагається втручатися у права місцевого самоврядування, обмежити місцеві ініціативи та залякати органи місцевого самоврядування. Створена рішенням міської ради комунальна установа активно захищала інтереси територіальної громади Скадовська, зокрема у земельних спорах, на відміну від місцевої прокуратури, яка діяла виключно в залежності від інтересів керівної верхівки. Втручання у діяльність комунальної установи та місцевого самоврядування Скадовська з боку прокуратури за таких обставин виглядає особливо цинічно і потребує належної реакції з боку територіальних громад та громадянського суспільства».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024