«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
12.06.2018
У ній взяли участь керівник аналітичного напрямку УГСПЛ Олег Мартиненко, головна редакторка сайту Euromaidan Press та учасниця кампанії Let My People Go Аля Шандра, а також заступниця голови правління Центру Громадянських Свобод Олександра Романцова.
Правозахисники нагадали про справи українських політв’язнів у Російській Федерації та розповіли про потенційні та реальні загрози безпеці громадян України, що існують в РФ напередодні фінальної частини Чемпіонату світу ФІФА з футболу 2018. Також вони звернули увагу на стан із дотриманням прав людини, який у Росії є політично мотивованим; кількість сфабрикованих справ проти громадян України та низьку ефективність їх захисту в російських судах, а також про випадки викрадення людей.
Керівник аналітичного напрямку УГСПЛ Олег Мартиненко зазначив, що більше 5 тисяч українських громадян, що збираються відвідати Чемпіонат світу ФІФА з футболу у Росії – є віктимною категорією. Він зауважив, що ці громадяни з власної волі помістили себе в ситуацію, де вони є об’єктом підвищеного криміногенного інтересу, враховуючи також і антиукраїнські настрої в російському суспільстві. Правозахисник додав, що українські державні органи повинні бути готові мати справи не з п’ятьма тисячами осіб, але, як мінімум, – з п’ятнадцятьма, оскільки кожен з них може мати щонайменше двох родичів.
Олег Мартиненко також озвучив рекомендації щодо особистої безпеки подорожувальників, які все ж таки вирішили їхати до РФ, а також речей, які вони можуть безпечно використовувати під час поїздки. Дізнатись про рекомендації правозахисників більше можна в ефірі Главкома, який доступний нижче:
Редакторка сайту Euromaidan Press та учасниця кампанії Let My People Go учасниця кампанії Let My People Go Аля Шандра зазначила, що у громадян України, які купили квитки на Чемпіонат світу, є шанс поповнити список майже 70-ти українських політв’язнів, за звільнення яких наразі продовжує голодування Олег Сенцов. Вона також навела приклади російської преси щодо справ українських політв’язнів в окупованому Криму та Росії, і резюмувала: «Власне, для того щоби працювала оця машина пропаганди, яка зображує українців як злочинців, і збуджує ненависть до вас з нами, потрібні живі докази. І ці живі докази періодично знаходяться – у вигляді політв’язнів Кремля».
Заступниця голови правління Центру Громадянських свобод Олександра Романцова наголосила на складнощах роботи українських консулів у справах заарештованих українців, і судового захисту на території РФ, враховуючи закритість пенітенціарної системи та діяльність ФСБ. «Якщо футбольний фанат опиниться під пильним поглядом ФСБ, він повинен розуміти, що українські консули уже в роботі з іншими бранцями Кремля, і тому допомога прийде не швидко. Зважаючи на деякі кейси, можна побачити, що консулам доводиться місяцями добиватися зустрічі в СІЗО з українськими громадянами. Українські в’язні Кремля розкидані по всій території РФ. Деяких ми не могли знайти по півроку. Наприклад, від нас Клиха та Карпюка ховали по тюрмам протягом півроку. Сім адвокатів намагалося зайти у цю справу, щоб надати право на захист, яке гарантовано всіма міжнародними документами. Утримайтеся від поїздки», – порадила правозахисниця на прес-конференції в Главкомі.
Присутній на прес-конференції був також начальник Управління взаємодії з Національною поліцією МВС України Олександр Соколовський. Він зауважив, що Міністерство не має компетенції діяти за межами держави, та може лише просити українських громадян бути обережними і дотримуватися рекомендацій, викладених на офіційних сайтах, зокрема МЗС.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024