«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Українська Гельсінська спілка з прав людини долучилася своїм підписом до відкритого листа, адресованого міжнародній спільноті. В листі громадські організації закликають репатріювати в Україну чи госпіталізувати в нейтральні країни важкопоранених чи важкохворих військовополонених, чиє здоров’я є під загрозою через полон.
Напередодні Глобального саміту миру, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня, українські громадські організації звернулися до глобального громадянського суспільства із закликом вимагати дотримання міжнародного права у сфері захисту військовополонених та цивільних заручників.
Ініціаторки та ініціатори написання листа – Amnesty International в Україні, Центр громадянських свобод, Коаліція об’єднань родин зниклих і полонених українських захисників «SAVE UKRAINIAN PRISONERS OF WAR» – закликають до термінового звільнення певних категорій українських бранців, яких утримує Росія з 2014 року, а саме цивільних заручників та дітей, яких примусово перемістили, затримали чи переселили, та військовополонених, які є важкопораненими чи важкохворими, чи чиє ментальне або фізичне здоров’я під загрозою через полон.
«Усі військовополонені, які є важкопораненими чи важкохворими, чи чиє ментальне або фізичне здоров’я під загрозою через полон, мають бути репатрійовані в Україну чи госпіталізовані в нейтральній країні, що гарантовано ст. 109–110 Третьої Женевської конвенції. Наявні свідчення та дослідження вказують на те, що самі життя і здоров’я бранців цілком можуть бути під загрозою через умови російського полону. Усі бранці, яким загрожують нелюдські умови полону, мають бути звільнені, відповідно до згаданої конвенції і таких інструментів як змішані медичні комісії (ст. 112, вже створені в Україні)», – зазначено у відкритому листі.
Також ми вимагаємо дотримання прав усіх українських бранців аж до моменту їхнього звільнення.
Мир може бути справедливим і стійким лише тоді, коли він постане на основі справедливості, правосуддя і репарацій для постраждалих і притягнення до відповідальності винуватців.
«Ми повинні працювати над тим майбутнім, де права людини переважатимуть над несправедливістю», – підкреслюють представники та представниці українського громадянського суспільства.
Текст відкритого листа та повний перелік його підписанток та підписантів:
Якщо ваша організація підтримує вимоги відкритого листа та хоче приєднатися до переліку підписанток, зверніться до прес-офіцерки Amnesty International в Україні до 14 червня: [email protected].
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024