Художні фільми Днів кіно про прав людини в Києві
16.12.2003
Пропонуємо вам огляд кінофільмів, що будуть представлені у Києві з 16 по 21 грудня 2003 року.
Вхід на всі заходи вільний.
„У цьому світі” (реж. Майкл Вінтерботтом – Великобританія, 2003)
Нагороди:
2003 Золотий Лев, Берлінський міжнародний кінофестиваль
2003 Найкраща режисерська робота, премія серед британських незалежних фільмів
2003 Найкращі технічні досягнення, премія серед британських незалежних фільмів
2003 Найкраща постановка, премія серед британських незалежних фільмів
У ролях: Джамал Удін Торабі, Енаятулла, Імран Парача, Хідаятулла, Джамау, Вакіл Хан, Лал Зарін та Асан Раза
Драма. Історія, заснована на реальних фактах, про двох афганських підлітків, які мріють втекти до Лондона в пошуках політичного притулку, користуючись послугами переправників. Їхня подорож проходить через Іран, Туреччину, Італію та Францію. На початку фільму ми бачимо табір для біженців у Пешаварі, Пакистан, де мешкають 50 тисяч афганців, готових іти або їхати куди завгодно.
„Гуд-бай Ленін” (реж. Вольфган Бекер – Німеччина, 2003)
Фільм представлений на премію Оскар 2004 у номінації “Найкращий іноземний фільм”.
Молодий хлопець намагається приховати від своєї матері те, що Німецької Демократичної Республіки більше не існує. Як відданий комуніст, вона впадає у кому, коли дізнається про падіння Берлінської Стіни. Тепер, аби вберегти свою маму від надмірного збудження, син намагається відтворити умови, які були до падіння Стіни.
„Останній притулок” (реж. Павел Павліковський – Великобританія, 2000)
Нагороди:
Найкраще нове ігрове кіно, Едінбургзький міжнародний кінофестиваль, 2000
Нагорода FIPRESCI, Лондонський кінофестиваль, 2000
Нагорода FIPRESCI, Найкращий актор (Considine), Найкраща актриса (Korzun), Золотий Олександр (Pavlikovski), Міжнародний кінофестиваль у Салоніках 2000
У ролях: Діні Коршун, Артьом Стрельников, Педді Консідін, Ліндсей Хоні, Перрі Бенсон, Кейті Дрінквотер, Дейв Бін, Адріан Скарборо, Девід Окер, Брюс Байрон, Джим Тревельян, Маркус Редвуд, Зое Шарп, Деніел Мобі.
Зле звинувачення на адресу сучасного ставлення до політичного притулку, проте прикрашений гумором і гуманністю, фільм є гострим і безпомилково влучає у ціль. Російська емігрантка, Таня покинута своїм нареченим-британцем, з сином потрапляє у табір тимчасового утримання мігрантів. Вона шукає будь-який засіб уникнути депортації до Москви. Останньою надією на порятунок виявляється або менеджер розважального закладу або порнобарон.
„Ніде більше” ( реж. Тайфун Пірселимоглу, Туреччина -2003)
Нагороди:
Спеціальний приз журі, Монреальський міжнародний кінофестиваль 2003
Найкраща актриса, Приз Міжнародного кінофестивалю у Стамбулі 2003
Найкращий фільм, Приз глядацьких симпатій
40-річна Сюкран працює на центральній залізничній станції у Стамбулі. Вона дуже любить свого сина, який працює у маленькій майстерні на околиці міста. Вона виховує сина, прикладаючи великі зусилля аби утримати його від будь-яких політичних впливів, особливо після смерті чоловіка. Вона впевнена, що це їй вдається.
Та одного дня Вейсел зникає…
Сюкран шукає його повсюди. Вона вірить, що це звичайне зникнення, хоча деякі факти свідчать, що це не так, залишаючи єдину надію на офіційні пошуки. Проте усі її питання залишаються без відповіді.
„Час п’яних коней” (Бахман Гобаді, Франція -2000)
Нагороди:
Silver Hugo, Спеціальний Приз журі Міжнародного Кінофестивалю у Чикаго, 2000
Camera d’Or, Найкращий фільм
FIPRESCI, Приз Канського кінофестивалю, 2000
В ролях: Аюб Амаді, Рожин Йонессі, Аманен Ехітьяр – діні та Маді Ехтьяр – діні
Троє курдських дітей-сиріт проводять весь час, працюючи на фабриці. Один з хлопчиків з цієї ірано-курдської сім’ї важко хворий, тому решта дітей вимушені шукати гроші на коштовну операцію, яка повинна врятувати йому життя. У відчаї старша сестра приймає пропозицію одружитися з власним дядьком, який погоджується піклуватися про її хворого брата. Проте сім’я дядька відмовляється від хворого хлопчика, залишаючи дітей один на один із злиднями.
„Женін…Женін” (Мохамед Бакрі, Ізраїль – 2002)
Найкращий фільм, міжнародний кінофестиваль у Картажі
Документальний фільм про палестинський табір біженців у Женіні, який зруйновано ізраїльською армією, місія якої знищити військові угруповання. Історія про страждання цивільного населення, історія біженців, історія палестинців.
„Джерело моєї історії” ( Адама Роамба – Буркино Фасо, 2002)
На теренах різних африканських країн діти-солдати на рівні з дорослими беруть участь у війнах. Після того як на очах у дитини жорстоко вбивають батька, хлопець приєднується до діючої армії. Його головна мета – втримати дітей від такої долі.
„Небо: мовчазний свідок” (Мідге Маккензі – Великобританія, 1995)
Стрічка, що змушує замислитися питаннями порушень прав людини. Долі жінок з різних країн світу від Гватемали до Тибету, які розповідають про порушення прав людини в їхніх країнах.
Фільм нагадує про те, що Загальна Декларація про права людини у багатьох країнах залишається лише декларацією.
Секретаріат Ради українських правозахисних організацій
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.