«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Коаліція громадських організацій, що складається з 12 учасників, підготувала подання Комітету ООН щодо дотримання соціально-економічних та культурних прав в Україні та пропозиції щодо списку питань для уряду.
15 жовтня розпочала свою роботу 63 передсесійна робоча група Комітету ООН з економічних, соціальних та культурних прав. На засіданні виступили представники Коаліції Ксенія Семьоркіна (УГСПЛ), Богдан Крикливенко (співзасновник Українського інституту з прав людини), а також по телекомунікації виступали Володимир Селіваненко (Amnesty international в Україні), Альона Луньова (Центр інформації про права людини) та Еліна Шишкіна (БФ «Право на захист»). Також виступали представники Кримської правозахисної групи, Норвезької ради у справах біженців та Українського освітнього кластеру.
Ксенія Семьоркіна розповіла про недоліки антидискримінаційного законодавства України, атаки проти ЛГБТ, культурних та просвітницьких заходів та розповсюдження негативної риторики стосовно ЛГБТ, порушення прав ромської меншини, нерівність прав чоловіків та жінок, правову дискримінацію одностатевих сімейних пар порівняно з різностатевими, а також про відповідність національного законодавства сучасним міжнародним стандартам в галузі праці жінок, зокрема Конвенцій МОП.
В свою чергу у продовження висвітлення коаліційного подання Богдан Крикливенко розкрив питання щодо системної дискримінації осіб, визнаних судом недієздатними, високий рівень безробіття в Україні, працевлаштування після відбуття покарання, працевлаштування та зайнятість осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних і психічних порушень, право на справедливі й сприятливі умови праці, порушення прав профспілок, право на фізичне та психологічне здоров’я, освіту дітей з інвалідністю, які не підлягають направленню до закладів освіти, а також порушення культурних прав на окупованому Криму.
Були також обговорені питання забезпечення права на пенсію переселенців і тих, хто залишився проживати на окупованих територіях; житлові права переселенців, а також механізм компенсації за зруйноване та пошкоджене майно.
За результатами опрацювання всієї інформації Комітетом ООН буде сформовано та направлено Україні список питань для підготовки національної доповіді.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024