Майже 250 тисяч українських дітей визнані постраждалими від війни
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
09.08.2010
Усі установи виконання покарань у Харківській області будуть забезпечені хлібом у повному обсязі, незалежно від того, подорожчає борошно через дефіцит зерна, чи ні.
Днями я мав нагоду побувати у 2-х виправних колоніях, що знаходяться в упорядкуванні управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківській області.
Мене, разом із іншими журналістами, люб’язно запросили відвідати установи пенітенціарної системи, щоб на власні очі подивитися, як і чим там годують ув’язнених. Приводом для візиту стала розповсюджена у ЗМІ інформація про ймовірне подорожчання хлібу нового врожаю в Україні.
У виправній колонії № 18 раніше робила електропекарня. Однак, нещодавно було обладнано піч, що працює на дровах. За один заміс тіста в пекарні виходить 114 буханок хліба. Всього за день, за словами місцевого пекаря Андрія, в колонії виготовляють близько тисячі хлібин. Увесь хліб – запашний та смачний, – йде на стіл засудженим.
Сам Андрій у юнацтві отримав освіту пекаря і працював за фахом. Потім оступився, порушив закон, і отримав покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 3 роки. Вдома на нього чекають дружина й дитина. Завдяки тому, що навіть в ув’язненні він має можливість робити за спеціальністю, не втрачається кваліфікація, до того ж, частиною заробітку Андрій ділиться із сім’єю.
Заступник начальника з інтендантського та комунально-побутового забезпечення 18 колонії Григорій Бровко зазначив, що запровадження хлібопекарні, яка працює на дровах, дозволило щомісяця економити приблизно 6 тис. грн., які витрачалися раніше на електроенергію. Собівартість 1 буханця для колонії – 1 грн. 49 коп.
Поділюсь своїми враженнями – хліб у такій печі не тільки економніший, але і смачніший ніж звичайний, адже від нього йде ледь вловимий аромат багаття.
Так само організоване випікання хліба й у 12-й виправній колонії. Пекар Сергій, який із новою для нього справою ознайомився лише в самій колонії, на волі мріє працювати за отриманою спеціалізацією. Він підкреслює, що виготовляє хліб, використовуючи лише муку, сіль, воду та дріжджі, без усіляких хімічних домішок, розпушувачів та консервантів, тому й виходить буханець добрим та хрустким – такий у магазинах не купиш.
Втім, як то кажуть – «не хлібом єдиним», – цікаво було дізнатися у засуджених, чи нормально їх годують, чи є їжа належної якості. З дозволу керівництва колонії, я мав нагоду задати це питання особам, що відбувають покарання, які саме вийшли з їдальні після обіду. І всі вони зазначили, що якістю харчування задоволені.
Можливо, такий досить позитивний стан речей із продовольчим забезпеченням в Департаменті пов’язаний із тим, що в установах ДДУПВП продуктове постачання є централізованим та нормованим. Отже, кожна колонія, скільки б не коштувало борошно та інші харчі, отримує їх за нормативами.
На відміну від практики, яка склалася в ІТТ системи МВС, коли керівництву райвідділів виділяються кошти на утримання спецконтингенту, та ще й у різному обсязі. Тому й доводилося членам мобільних груп з моніторингу дотримання конституційних прав і свобод людини та громадянина в діяльності ОВС не раз стикатися із фактами, коли в ІТТ в межах однієї області харчування тимчасово ув’язнених вартує зовсім неоднакові суми, звісно, так само різниться і його якість.
Повертаючись до проблематики забезпечення колоній Харківщини хлібом, зазначу, що раніше на дровах пекли хліб тільки у випадках відключення електроенергії, але з початку цього року всі колонії області перейшли на випікання хлібу у печах з альтернативними видами палива. Тобто, на дровах та на відходах меблевої промисловості, виробництво якої працює в установах управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківській області.
Тому навіть за умов підвищення ціни на борошно, яке пророкують аграрії у зв’язку з дефіцитом зерна через посуху та неврожай, забезпечення установ пенітенціарної системи хлібом не буде послаблене.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
4 липня 2024 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та...
05 July 2024
На початку повномасштабного вторгнення чиновники столичної Служби у справах дітей та сім’ї, а також Центру...
04 July 2024
З 2014 року Росія як держава-окупант проводить системну політику, спрямовану на зміну демографічного складу населення...
28 June 2024