«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
23.06.2010
Міністерство внутрішніх справ України повідомило Українську Гельсінську спілку з прав людини (УГСПЛ) про намір вдосконалити роботу з громадськими організаціями. Зокрема, з листа міністра вбачається, що представники правозахисних організацій систематично запрошуються на засідання колегій Міністерства.
Хто ці таємничі люди з правозахисних організацій, і які організації вони представляють можна тільки здогадуватись. Цікаво, що представники найбільшої в Україні правозахисної організації – УГСПЛ (яка включає в себе 29 правозахисних організацій) подібних запрошень з моменту призначення на посаду міністра Могильова не отримували.
Стверджує міністр і про те, що вдосконалена буде робота із громадськими радами. Проте, як відомо, 11.06.2010 року члени громадської ради МВС України із забезпечення прав людини в діяльності органів внутрішніх справ України звернулися з листом до Міністра у зв’язку з тим, що «Минуло вже півроку із дати останнього засідання Громадської Ради, яке відбулося 10 грудня 2009 року в День захисту прав людини». Це таке, на думку Міністра, вдосконалення роботи?
В листі від МВС йдеться і про те, що ряд функцій та обов’язків скорочених посад помічників Міністра в територіальних управліннях буде покладено на позаштатних висококваліфікованих помічників-консультантів та радників міністра. Вони працюватимуть на громадських засадах.
Хотілося б дізнатися, хто ж будуть ці люди? Яким чином вони будуть обиратися? І коли саме вони з’являться? Чи буде процес обрання радників та помічників консультантів відкритим і публічним?
Для прикладу, під час створення Управління моніторингу дотримання прав людини був оголошений відкритий всеукраїнський конкурс. Комісією, яка складалась з правозахисників та представників ОВС були обрані помічники Міністра. Ця процедура зайняла близько півроку.
Наразі ж ніякої інформації про проведення конкурсу немає. А отже, захищати права людини в органах ОВС немає кому. І невідомо коли ці захисники з’являться і що це будуть за люди.
Лист можна прочитати нижче:
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024