Майже 250 тисяч українських дітей визнані постраждалими від війни
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
29.09.2016
Тема реформування цивільного сектору безпеки є надзвичайно актуальною для українського суспільства, оскільки сектор безпеки охоплює діяльність практично усіх правоохоронних органів. Низка реформаторських новел в цій сфері була нещодавно закріплена Концепцією розвитку сектору безпеки і оборони України (Указ Президента України від 14 березня 2016 року № 92/2016). Крім того, реформа цивільного сектору безпеки є складовою більш широкої сучасної концепції реформування українського суспільства — правосуддя перехідного періоду.
Нагадаємо, що правосуддя перехідного періоду, як модель переходу суспільства від авторитарного режиму до демократичного, від умов збройного конфлікту до пост-конфліктного періоду є на сьогодні найбільш сучасним підходом вирішення проблем, з якими Україна має справу з кінця 2013 року.
Маючи за кінцеву мету процес примирення у суспільстві, концепція правосуддя перехідного періоду передбачає одночасну діяльність держави у 4 напрямках: ефективна діяльність кримінальної юстиції (Criminal prosecutions), відшкодування збитків жертвам (Reparations), інституційні реформи, що унеможливлюють повторення минулого (Institutional reforms) та офіційна констатація історичної правди (Truth-telling).
Саме в рамках інституціональних реформ учасники майстер-класу розглянули ситуацію в Україні. Керівник аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Мартиненко, як один з авторів Стратегії розвитку органів внутрішніх справ України, провів з учасниками майстер-класу огляд проблем, пов’язаних з участю неурядового сектору в реформуванні силових структур. Окремою темою під час обговорення стала кризова ситуація з виконанням МВС України власних зобов’язань в сфері дотримання прав людини, відсутність європейських принципів у діяльності правоохоронців.
Додатково була обговорена можливість поєднання зусиль міжнародних інституцій та правозахисних організацій України у запровадженні основних засад правосуддя перехідного періоду в процесі реформування цивільного сектору безпеки.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
4 липня 2024 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та...
05 July 2024
На початку повномасштабного вторгнення чиновники столичної Служби у справах дітей та сім’ї, а також Центру...
04 July 2024
З 2014 року Росія як держава-окупант проводить системну політику, спрямовану на зміну демографічного складу населення...
28 June 2024