«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
9 грудня 2018 року у рамках Національної правозахисної НеКонференції 2018 відбулася тематична майстерня на тему «Чому досі не зупинена епідемія ВІЛ-СНІДу? Все про дискримінацію ЛЖВ». Організаторами майстерні виступали платформа “Правозахисний порядок денний” та Українська Гельсінська спілка з прав людини.
До участі в майстерні були запрошені правозахисники, експерти, журналісти, громадські активісти, адвокати, представники органів державної влади, міжнародних організацій.
На майстерні обговорювалися наступні питання:
Головні спікери та доповіді:
Віталій Захарчук, старший фахівець відділу інновацій Мережі «100% життя» – Доповідь «Україна як друга країна у Східній Європі за тягарем ВІЛ-інфекції/СНІДу. Наближення до досягнення глобальних цілей ЮНЕЙДС 90-90-90»;
Олександр Павліченко, Виконавчий директор УГСПЛ – Доповідь «Інформація про стан здоров’я та медична таємниця. Конфіденційність інформації та її забезпечення у випадках пацієнтів з ВІЛ»
Доповідь доступна за посиланням
Олена Семьоркіна, експерт УГСПЛ – Доповідь «Право на сімейне життя. Адвокаційні ініціативи УГСПЛ»;
Олександр Гатiятуллiн, керівник ГО «Україна без тортур» – Доповідь «Проблематика забезпечення права на медичну допомогу в слідчих ізоляторах та установах виконання покарань в умовах реформування. Чому дискримінація уразливих до ВІЛ-інфекції груп сприяє поширенню епідемії в місцях позбавлення волі»;
Доповідь доступна за посиланням
Олег Дука, начальник центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Міністерства юстиції України – Доповідь «Профілактика ВІЛ в місцях позбавлення волі»;
Модератор – Максим Петров (УГСПЛ).
Висновки та рекомендації майстерні
Дискримінація і стигматизація людей, які живуть з ВІЛ, та вразливих до ВІЛ груп є ключовими перешкодами на шляху ефективної профілактики ВІЛ, лікування та підтримки людей із ВІЛ/СНІДом.
Дискримінація і стигматизація ВІЛ-позитивних людей часто обумовлені їх належністю до певної соціальної групи: ув’язнені, споживачі ін’єкційних наркотиків, працівники комерційного сексу, представники нетрадиційної сексуальної орієнтації.
Захист прав ВІЛ-позитивних людей і представників вразливих до ВІЛ груп є важливим не лише для цих людей, а сприятливо позначається на громадському здоров’ї в цілому.
Загальні рекомендації:
Рекомендації з питань забезпечення право права на медичну допомогу в слідчих ізоляторах та установах виконання покарань в умовах реформування:
Також на Майстерні було презентовано створений Білоцерківським училищем професійної підготовки персоналу ДКВС України тематичний навчально-методичний комплекс:
навчальний фільм «Профілактика ВІЛ/СНІДу в пенітенціарних установах», та навчально-методичний посібник «Практичні рекомендації працівникам Державної кримінально-виконавчої служби України щодо профілактики та запобігання захворюванню на ВІЛ-інфекцію/СНІД».
Івент здійснювався в рамках проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я» за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024