Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
09.10.2017
У перший день діти дізнавалися про підґрунтя прав людини, механізми їх захисту, вчилися розпізнавати порушення. Через ігри, вправи, бесіди присутні на практиці отримували інформацію і вчились з нею працювати. Наприклад, розбирали ситуації, в яких їх права можуть порушуватись, та шукали виходи з них.
Тренерка Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» Олександра Козорог підсумувала: «Семінар вкотре підтвердив, що діти не знають, що таке права людини, як їх можна захищати і навіщо. Ми багато говорили про права людини в школі, тому що школа – це середовище, де формуються цінності. Від цього залежить, чи діти надалі будуть використовувати права людини, чи ні у своєму повсякденному житті».
Весь другий день був присвячений створенню мультфільму. Темою обрали «Право на освіту». Спершу юні бердянці обговорили сценарій. В його основу лягла реальна історія однолітків з Донецької області. Потім було розроблено покадровий план та створено персонажів. Допомагала в цьому процесі художниця, дизайнер, тренерка з анімації та створення відеоробіт Анастасія Лукашевич, яка також координує проект «Майстерня зі створення мультфільмів на тему “мир”».
Після тренінгу деякі підлітки захотіли поділитися своїми враженнями.
Еліна Халабузарь: «Мені дуже сподобалось на майстерні. Стільки нової інформації про права людини! Виявилось, що це не тільки Конституція. Потрібно знати набагато більше, щоб свої права могти захистити. А ще: знімати мультфільми дуже весело!»
Софія Коновалова: «Коли я дізналася, що тренінг буде про права, то не хотіла йти. Пішла тільки, щоб не підвести подругу, з якою домовилась. Виявилось, що про права людини може бути цікаво говорити. А ще – це корисно знати!»
Владлена Копиця: «Мене дуже зворушила історія про школярів, які втратили право на освіту через те, що в їх школу влучила бомба. Коли ми знімали про це мультфільм, дуже захотілось їх підтримати. Ми разом з подругою написали листа, щоб їм переслати. Сподіваюсь з нами такого ніколи не трапиться…»
Захід відбувся у Першому Антикафе Бердянська «Час Є!» у рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED).
Проект є частиною плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Нещодавно в Міністерстві освіти і науки України запропонували на прийняття проєкт наказу «Про затвердження порядку...
01 July 2024
22-23 червня відбувся Дебатний турнір ім. Василя Овсієнка для студентів юридичних клінік «Права людини в...
28 June 2024
Труднощі з вибором спеціалізації чи навіть дисципліни з переліку вибіркових, відсутність бачення бажаної кар’єрної траєкторії...
19 June 2024