Доля осіб, які незаконно оселилися в окупованому Криму: дослідження
З 2014 року Росія як держава-окупант проводить системну політику, спрямовану на зміну демографічного складу населення...
28 June 2024
Чергове інформаційне повідомлення спільно готували УГСПЛ та прокурори Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. До Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду повідомлення передали адвокат УГСПЛ Максим Тимочко та заступник Генерального прокурора України Гюндуз Мамедов.
Суть повідомлення складається з фактів позасудових страт військовослужбовців Збройних Сил України представниками проросійської організованої групи «Козачий союз «Область війська Донського» в ході боїв за Іловайськ у 2014 році та Дебальцеве у 2015 році. Повідомлення розглядатимуться Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду разом із іншими епізодами серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених проросійськими силами на Сході України в період 2014-2019 років. Україна надала фото- та відеодокази, які прямо вказують на факт захоплення українських військових в полон, показання очевидців вбивств полонених, документи, що підтверджують смерть військовослужбовців у полоні.
У повідомленні висвітлено і практику ведення бойових дій «чужими руками», тобто залучення Російською Федерацією в конфлікт підконтрольних їй незаконних збройних формувань. Офіс прокурора було проінформовано, що згадані незаконні збройні формування можливо використовуються Росією не тільки для досягнення військової переваги, але і для здійснення серйозних порушень міжнародного гуманітарного права.
«Важко уявити, що для Офісу прокурора буде пріоритетною ситуація в Україні, якщо керівництво держави продовжуватиме ухилятися від ратифікації Римського статуту. Для мене виглядає абсурдною ситуація, коли українські політики виголошують пафосні промови про притягнення Володимира Путіна до кримінальної відповідальності, а з іншого боку виступають проти ратифікації Римського Статуту, поширюючи міфи і відверту нісенітницю про міжнародне правосуддя. Ми будемо і надалі наполягати на необхідності ратифікації. Пройшло вже 5 років війни, загинули тисячі людей, винні не були покарані. Зволікати не маємо права», – зазначив Максим Тимочко після передачі інформаційного повідомлення до МКС.
Попри досі нератифікований Римський статут, УГСПЛ спільно з Генеральною прокуратурою України продовжують збирати докази ведення Російською Федерацією агресивної війни проти України, вчинення воєнних злочинів та злочинів проти людяності з метою забезпечення невідворотності покарання.
Нагадаємо, до МКС Україна направила уже декілька повідомлень щодо подій на Донбасі. Зокрема, вони стосувалися відповідальності за вчинення воєнних злочинів і злочинів проти людяності лідерами так званих “ДНР” – Ігорем Гіркіним (Стрєлковим), Олександром Захарченком, Ігорем Безлєром та іншими. Про деякі епізоди розслідувань воєнних злочинів аналітиками та адвокатами УГСПЛ можна дізнатися в репортажах Hromadske TV за такими посиланнями:
Довідково: Підготовка повідомлення до МКС відбувалась за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в межах проекту “Подолання безкарності за масові порушення прав людини та інші міжнародні злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту”
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
З 2014 року Росія як держава-окупант проводить системну політику, спрямовану на зміну демографічного складу населення...
28 June 2024
5-7 червня у Львові відбулася конференція «На зламі історії: шлях до справедливості для жертв війни...
11 June 2024
Українська Гельсінська спілка з прав людини оголошує конкурс серед суддів, адвокатів, прокурорів, слідчих та науковців...
26 February 2024
Українська Гельсінська спілка з прав людини оголошує конкурс серед суддів, адвокатів, прокурорів, слідчих та науковців...
26 February 2024