З інтернату Маріуполя під опіку Швейцарії: як юристи УГСПЛ допомогли матері повернути дитину
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
02.02.2017
Партнерами тернопільської приймальні є громадські організації ЕГО «Зелений Світ», ГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ» та редакція газети «Свобода».
Представники приймальні розповіли про свій досвід надання правової допомоги, про стратегічні судові справи на захист прав людини, які були у провадженні юристів приймальні та партнерських організацій. Йшлося також про існуючі проблеми у доступі громадян до правосуддя, публічної інформації, адміністративних послуг.
Минулого року юристами приймальні надано мешканцям області більше 900 консультацій з правових питань. Було організовано регулярні виїзні прийоми в різних регіонах: на базі Чортківського та Кременецького місцевих центрів безкоштовної правової допомоги та Бучацької районної ради. Виїзні прийоми здійснювалися також для засуджених Збаразької та Копичинецької виправних колоній Управління пенітенціарної служби у Тернопільській області. Було налагоджено регулярний консультативний онлайн-прийом юристом приймальні через мережу інтернет-центрів районних публічних бібліотек з приміщення Тернопільської обласної наукової бібліотеки (ТОУНБ). Впродовж року приймальня організувала біля 70 публічних інформаційно-просвітницьких заходів, розповсюдження видань правого та гуманістичного змісту, представлення документальних фільмів про права людини і таке інше.
Учасники прес-конференції обговорили перспективи нових засобів надання правової допомоги громадською приймальнею, що започатковані у партнерстві з обласною науковою бібліотекою та Центрами надання безоплатної правової допомоги у Тернопільській області. Представники приймальні анонсували також брошуру «Успішні історії громадських приймалень УГСПЛ».
Учасниками прес-конференції були юристи приймальні УГСПЛ у Тернополі Ольга Кушнерик та Петро Люпа, координатор приймальні Олександр Степаненко, а також керівник відділу доступу громадян до правової інформації Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Оксана Содомора та керівник Тернопільського регіонального центру надання безоплатної правової допомоги Ірина Хондогій.
Довідатися більше про роботу приймалень УГСПЛ в Україні можна з веб-сайтів Української Гельсінської спілки з прав людини та ГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ».
Українська Гельсінська спілка з прав людини надає безоплатну правову допомогу через мережу громадських приймалень. На даний момент в Україні працює 32 приймальні у 23-ох областях. Їх робота здійснюється за фінансової підтримки Уряду Швеції, через Шведське агентство міжнародного розвитку (SIDA), Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади (Global Affairs Canada) в рамках програми «Права людини понад усе» (Human Rights First) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Права людини в дії» (Human Rights in Action).
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Після повномасштабної агресії Росії в Україні введено воєнний стан. А це означає, що до лав...
02 August 2024
У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної приймальнею УГСПЛ у м. Дніпро ГО «Правозахисна Група...
15 July 2024