Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Третє видання
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Своїм баченням ролі освіти у запобіганні гендерно-обумовленому та домашньому насильству в ситуації збройного конфлікту в Україні, поділилась магістрантка ІМВ Анна Іващенко.
В умовах збройного конфлікту в будь-якій країні, не лише Україні, гендерно-обумовлене (ГОН) та домашнє насильство (ДН) набувають вкрай жорстоких форм. Зважаючи на те, що збройні конфлікти створюють для жінок і дівчаток ще більшу загрозу бути підданими статевому, фізичному та психологічному насильству, вкрай важливим є не лише захист жертв ГОН і ДН пост-фактум, а й загалом попередження такого виду насильства.
Саме тому все більших обертів набуває просвітницька діяльність державних органів та неурядових організацій, котрі сприяють підвищенню рівня обізнаності пересічних громадян про негативні наслідки ГОН та ДН для вразливих категорій населення. Досить часто законодавчих заходів може бути недостатньо, адже повага до прав людини має прививатися кожному ще з самого дитинства. Відтак, на мою думку, доречним було б вже з молодших класів школи вводити спеціальний курс, на якому б діти могли ознайомитися зі змістом основних прав і свобод людини та розвивати неупереджене ставлення до інших людей. Досить часто, стаючи свідками ГОН і ДН в умовах збройного конфлікту, діти навіть не усвідомлюють всієї небезпеки цих явищ, що негативно позначається на їхньому розвитку та становленню як особистості. Для малолітніх дітей насильство у будь-якому вигляді може стати нормою, а пізніше вони будуть самі повторювати жахливий приклад з минулого, адже вчасно ніхто не пояснив їм, до яких наслідків призводять гендерно-обумовлене й домашнє насильство.
Окрім цього, я хотіла б відзначити затвердження Кабінетом Міністрів України Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року, в якому зазначаються конкретні заходи із запобігання ГОН і ДН в умовах збройного конфлікту в Україні:
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
4 липня 2024 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та...
05 July 2024
На початку повномасштабного вторгнення чиновники столичної Служби у справах дітей та сім’ї, а також Центру...
04 July 2024