«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
06.06.2017
Реформа поліції не тільки не призвела до підвищення рівня безпеки на місцевому рівні, а й значною мірою знизила відчуття безпеки громадян та довіру роботи до поліції.
Про це можна з упевненістю говорити за результатами проведеного круглого столу в Черкаській обласній державній адміністрації, який було організовано Черкаським правозахисним центром.
Проводячи аналіз роботи поліції в районах Черкаської області та вивчаючи думку місцевого населення, правозахисники дійшли висновку, що ефективність роботи правоохоронних органів знаходиться на низькому рівні, населення не відчуває себе у повній безпеці та не має повної довіри до органів правопорядку. Робота органів місцевого самоврядування (Лисянського та Звенигородського районів) в частині допомоги органам правопорядку майже не здійснюється.
За словами начальника головного управління національної поліції України Валерія Лютого, “Національній поліції досить складно виконувати свої обов’язки через брак кадрів, коштів та відсутність допомоги від місцевих органів влади”.
Ці слова також підтверджуються статистичними даними. У більшості районах Черкаської області працює лише 2-3 дільничних працівника поліції на один район, на яких покладено обов’язок з проведення роботи з попередження злочинів та реагування на їх скоєння. При цьому, у районних відділах поліції в розпорядженні лише 3 автомобіля (в середньому) на один район.
Учасники АТО, які були присутні на круглому столі також висловили свою думку – рівень роботи поліції у районах на низькому рівні, дуже часто поліція реагує на виклики з великим запізненням, розслідування злочинів проводиться неефективно, співпраця між учасниками АТО, на прикладі Звенигородського та Лисянського районів, майже відсутня.
Як висновок, можна сказати про те, що реформа національної поліції проводиться неефективно в частині її проведення на місцевому рівні, населення не почувається в безпеці та не довіряє правоохоронним органам.
Правозахисники на круглому столі запропонували присутнім варіанти виходу з даної ситуації та підвищити рівень безпеки в громадах.
Насамперед, це активна взаємодія органів місцевого самоврядування, громади, учасників АТО та поліції у питанні підвищення ефективності роботи поліції та загалом рівня безпеки для населення в громадах. Правозахисники запропонували запровадити програми з залученням коштів органів місцевого самоврядування на встановлення систем безпеки (систем відео нагляду у населених пунктах) та підготовку помічників дільничних з числа учасників АТО для здійснення превентивної діяльності, а також допомоги у дільничним поліції на сільській місцевості.
На думку правозахисника Тараса Щербатюка, “лише при ефективній взаємодії між усіма сторонами процесу можливе досягнення належного рівня безпеки для громад. Всі сторони повинні прикласти максимум зусиль для цього та налагодити ефективну комунікацію між собою”.
По закінченню круглого столу сторони домовилися про взаємодію у напрямках:
– запровадження на місцевому рівні програм з підвищення взаємодії між громадами та поліцією;
– проведення роботи з органами місцевої влади з питань запровадження на місцевому рівні інституту громадських помічників дільничних працівників поліції та залучення до превентивної діяльності учасників АТО;
– проведення роботи з органами місцевої влади щодо виділення ресурсів на допомогу роботи поліції;
– проведення з боку Головного управління Національної поліції у Черкаській області перевірок дільничних пунктів поліції та виправлення виявлених недоліків.
Проект «Посилення спроможності громад Черкаської та Херсонської областей впливати на роботу поліції з метою імплементації та прискорення реформи правоохоронної системи» реалізується за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів в рамках програми «Матра».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024