«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
За два роки з часу підписання, так званих, «других мінських протоколів» (12 лютого 2015 року) звільнення заручників терористів на Донбасі відбувається повільно та кулуарно.
Одним з негативних ефектів перемовин у Мінську є відсутність статусу людей, які утримуються на території ОРДЛО і звільняються. Існує загроза того, що відбуватимуться некеровані свавільні процеси з долями цих людей.
Так, наприклад, у липні 2016 року з полону було звільнено полковника, начальника 8-го армійського корпусу Івана Без’язикова. У грудні 2016 року його заарештовано за звинуваченнями у співпраці з терористичною організацією (згодом додалась ще одна стаття – «державна зрада» через його відмову йти на співпрацю зі слідством а визнавати свою вину) під час його перебування в полоні. Звинувачення базуються на дуже слабкій доказовій базі – у матеріалах справи нема жодного прямого доказу його вини а СБУ та ГПУ його фактично вже зараховано у “зрадники” і йому загрожує пожиттєве ув’язнення.
Нині у заручниках на території України, яка захоплена проросійськими бойовиками, перебувають 110 осіб. Їх статус також не визначено і законодавчо не закріплено в жодному документі. Подібні ситуації змушують родичів інших «полонених» – колишніх та нинішніх – хвилюватися за долю рідних, адже немає ніяких гарантій, що з ними не відбудеться подібне після їх звільнення.
Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група та Медійна ініціатива за права людини пропонують змінити формат переговорів у Мінську. Принципове питання: розділити переговорні майданчики для політичних і гуманітарних питань. Це дозволить, не тільки, розблокувати процес звільнення, а й надати відповідний статус та механізм контролю від свавілля та безпідставних переслідувань.
Надія Волкова, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини, представник військовополонених та заручників у ЄСПЛ
Віталій Титич, захисник колишнього заручника – полковника Івана Без’язикова
Вікторія Пантюшенко, дружина танкіста Богдана Пантюшенка, який перебуває у заручниках бойовиків з січня 2015 року
Додаткова інформація – за телефоном (067) 265 07 07
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024