«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Днями мережу сколихнуло відео розстрілу росіянами двох українських військових, які беззбройні здавались у полон. Його достовірність підтвердило управління стратегічних комунікацій ЗСУ та побратими загиблих – військовослужбовці 45 окремого стрілецького батальйону. Нині вони тримають оборону рубежів неподалік Авдіївки, що на Донеччині.
Страту зафільмував дрон українських військових. На ньому видно, як група росіян наближається до бліндажа. Через деякий час з нього виходить один беззбройний боєць ЗСУ, з піднятими руками, і лягає на землю. Опісля з’являється другий, у нього також немає зброї. Як тільки він опускається на землю, росіяни розстрілюють обох.
Позасудова страта військовополонених – це тяжкий воєнний злочин, який порушує норми міжнародного гуманітарного права, визначені в третій Женевській конвенції та в статті 8 Римського статуту.
«Це – воєнний злочин, який на сьогодні вже є внесеним до бази досудових розслідувань і має всі шанси бути розслідуваним, наскільки це може бути здійснене у тих умовах (чи можна буде отримати тіла загиблих, щоб зробити судово-медичну експертизу тощо). Для розслідування потрібні додаткові слідчі дії і матеріальні докази», – зазначив в інтерв’ю Радіо Донбас.Реалії Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини.
За словами Олександра Павліченка страти військовополонених гібридні сили Росії проводять ще з 2014 року. Але Кремль весь час намагається приховати сліди, щоб виконавці не понесли покарання за скоєний злочин.
Наразі правозахисники не мають чіткої статистики кількості вбивств українських військовополонених. Скільки подібних випадків не «випливає» у мережу, скоюється на анексованих Росією територіях та на території самої країни-агресорки також невідомо. Правозахисники змушені констатувати, що ні українська, ні міжнародна системи захисту гуманітарного права не стали перепонами для вчинення воєнних злочинів.
Обставини вбивства нині з’ясовують слідчі СБУ. Варто пам’ятати, що воєнні злочини не мають строку давнини. І опинитись на лаві підсудних ті, хто їх скоїв, можуть і через десятки років.
Детальніше читайте у матеріалі Радіо Донбас.Реалії
Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:
Facebook | Instagram | Telegram юридичний | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024