«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Україна у 2022 році стикнулася з таким явищем, як масова евакуація людей. Чи є ризик для українців стати товаром в таких умовах?
У прямому ефірі Українського радіо Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ, розповів, яка ситуація з захистом українців від торгівлі людьми, залучення до незаконних робіт та сексуальної експлуатації за кордоном.
Від самого початку повномасштабної війни в Україні гостро постало питання належного захисту українських громадян, які виїхали за межі України. Зокрема це діти та жінки, які є подвійно вразливими до сексуальної експлуатації та втягнення в незаконні ділові стосунки. На виявлення таких випадків були орієнтовані правоохоронні структури тих країн, куди виїжджали українці.
Правозахисні організації в Україні також слідкували за ситуацією. У перші чотири місяці повномасштабного вторгнення майже не було зафіксовано повідомлень про підтвердження подібних випадків із залученням біженців-українців до роботи в секс-індустрії за кордоном. Іноді мали місце навіть фейкові повідомлення, які пізніше верифікувались у співпраці з організаціями, що спеціалізуються на захисті жертв торгівлі та виведенні секс-працівників і працівниць з цього бізнесу.
Ситуація виявилась насправді для українців позитивною: був забезпечений і належний соціальний захист, і контроль з боку правоохоронних органів, які спрацювали належним чином і вчасно відстежували всі ризики, пов’язані з торгівлею людьми та сексуальною експлуатацією. Журналісти іноземних видань теж багато цікавились цією темою, але й вони не змогли виявити подібних ситуацій.
Рівень захисту осіб від торгівлі людьми у тих державах, куди виїздять українці, є високим, так само як і належна довіра до роботи правоохоронних органів. Україна, Польща та Литва, зокрема, дуже плідно співпрацюють на рівні правоохоронних органів, здійснюють регулярний обмін інформацією не тільки з питань задокументованих воєнних злочинів, які були вчинені Росією, а й комунікують щодо усіх питань, пов’язаних з переміщеними особами, які перебувають на території цих держав.
Коли особа виїжджає за межі України, вона одразу отримує повідомлення про те, з ким можна зв’язатись в екстрених ситуаціях. Варто також мати контакти українських посольств та консульських служб, структур, і повідомляти їм, коли виникає будь-яка загроза викрадення, експлуатації або ж торгівлі людьми.
Також можна завжди звертатись на телефони гарячої лінії в Україні:
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024