«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Доповідь, підготовлена Офісом ООН з прав людини, охоплює порушення, вчинені проти цивільних осіб та осіб hors de combat (позбавлених боєздатності) у контексті подій під Іловайськом та на його околицях з 1 по 31 серпня 2014 року. У доповіді викладені факти, зібрані під час інтерв’ювання близько 80 безпосередніх учасників подій. Свідчення були зібрані як на підконтрольній Україні території, так і на непідконтрольній. Під час бойових дій, як зазначається у звіті, мали місце воєнні злочини, що привели до загибелі цивільного населення, а також випадки жорстокого поводження із позбавленими боєздатності особами, у тому числі й вбивства.
Основний мотив Доповіді: важливість притягнення до відповідальності винних та забезпечення правосуддя за порушення прав людини під час цих подій задля досягнення сталого миру та примирення. Адже, за даними Місії, щонайменше 36 цивільних осіб загинуло в результаті невибіркових обстрілів і було знищено 600 із 1800 приватних будинків та пошкоджено 116 багатоповерхових будинків.
За даними «Мапи пам’яті» Центру документування УГСПЛ, в Іловайську, окрім військових та представників добробатів, загинули 32 цивільні особи. В базі Центру міститься інформація про вбивства поранених та масові страти полонених. У ній також зібрані свідчення про залучення військовополонених до примусових робіт, що були пов’язані з ексгумацією та розмінуванням.
Однак, пам’ятаючи про «гібридну війну» і правило, що будь-які твердження повинні мати, як мінімум, три джерела підтвердження, ми ставимось до свідчень з обережністю. Усні показання мають бути підтверджені фактами, однак, на жаль, ми не можемо отримати їх без доступу до місць злочинів. Правосуддя має бути об’єктивним та неупередженим, а винні у воєнних злочинах – понести справедливе покарання.
При цьому слід відзначити, що у Доповіді Місії недостатню увагу та відповідну оцінку приділено участі Військових Сил Російської Федерації у бойових діях під Іловайськом та обстрілам з території Росії, про що є достатньо зібраної інформації та свідчень в базі Центру документування.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
Застосовувати катування росіяни почали з перших днів гібридного вторгнення в Україну в 2014 році. Знущаннями...
31 July 2024