«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Джерело: Український кризовий медіацентр
У тимчасово окупованому Криму почалась нова хвиля політично вмотивованих арештів та переслідувань. «Ми не бачимо послаблень у переслідуванні кримських татар, українських активістів, ми не бачимо, що Росія збавляє темпи. Ми бачимо лише, що її способи тиску посилюються і стають більш жорсткими», – розповів Еміль Курбедінов, адвокат громадян України, які утримуються в окупованому Криму та Російській Федерації із політичних мотивів, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
За результатами останніх подій у Прокуратурі Автономної Республіки Крим за фактами незаконного затримання зараз відкрито близько 140 кримінальних проваджень. «Ці кримінальні провадження містять у собі близько 250 фактів незаконних затримань осіб та проникнень до житла. За цими провадженнями є близько 18 підозрюваних на даний момент», – розповів Ігор Поночовний, начальник управління Прокуратури Автономної Республіки Крим.
Як і раніше, приводом до арештів стає так звана терористична та екстремістська діяльність українських правозахисників та громадських активістів у тимчасово окупованому Криму. «Ми знаємо, що Росія зараз дуже вміло користується ярликом терористів і екстремістів, і напевно хоче, щоб світова спільнота і правозахисники думали, що Росія веде якусь боротьбу із терористами. Насправді це ніщо інше як переслідування кримських татар, мусульман, українців, громадських активістів і громадських журналістів. Більше під цим немає нічого», – зазначив Еміль Курбедінов.
Українські громадяни, які зараз знаходяться в ув’язненні в тимчасово окупованому Криму та Російській Федерації, а також їхні сім’ї вимагають від держави налагодити ефективний механізм надавання їм належної допомоги та зробити процес відкритим для громадськості. На даний момент у Криму 70 політв’язнів. Їхніми питаннями опікуються в основному їхні родини і правозахисні організації. Кошти адвокатських послуг та щоденної підтримки побуту родин ув’язнених вдається частково покривати за рахунок міжнародної допомоги.
«Ми звертаємось і вимагаємо від України прийняття рамкового закону про статус захищених осіб у збройному конфлікті, який би включав питання захисту політичних в’язнів та всіх осіб, які переслідуються за політичними мотивами, а також полонених, які знаходяться в окупованому Криму, а також надання їм та їхнім родинам підтримки. Ми вимагаємо долучати представників громадськості та правозахисних організацій та у першу чергу самі родини родичів до цього процесу», – зазначила Дар’я Свиридова, юристка Української Гельсінської спілки з прав людини.
Щоб звернути увагу на ситуацію з політв’язнями в тимчасово окупованому Криму, українські громадські та правозахисні організації підписали відкрите звернення до міжнародних організацій, та урядів України та країн Європейського Союзу, Швейцарії, Норвегії, США, Канади, Австралії та Японії. У зверненні український уряд та міжнародну спільноту закликали вжити негайних заходів щодо звільнення в’язнів та запровадження персональних санкцій проти осіб, причетних до арештів.
«Ми закликаємо усі небайдужі організації і активістів приєднатись до цього звернення», – наголосила Таміла Ташева, співзасновниця громадянської ініціативи «КримSOS». Заяву оприлюднять на всіх ресурсах громадських організацій, які підписали звернення. Англомовну версію передадуть у посольства та представництва міжнародних організацій в Україні.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024