«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Обмеження консульських послуг для чоловіків призовного віку за кордоном не вплине на темпи мобілізації в Україні. Ні ті, хто виїхав за межі країни легально, ні так звані ухилянти не будуть перетинати кордон, аби пройти медкомісію та поновити свої дані у ТЦК. Так вважає виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко. Чим загрожує перебування за кордоном з простроченим паспортом правозахисник розповів в інтерв’ю ТСН.
– Що таке консульські послуги? Це не просто видача нового паспорту або продовження дії існуючого. До консульства громадяни звертаються і за нотаріальними послугами, щоб, наприклад, засвідчити акти про народження/смерті або акти цивільного стану. Дипломати за кордоном також виконують гуманітарну місію: відвідують громадян у місцях неволі або ж надають допомогу під час нещасних випадків чи ДТП. На даний момент не зрозуміло як буде відбуватись цей процес. Наприклад, якщо до «нового механізму роботи» станеться аварія, де серед постраждалих будуть українці призовного віку: як діятимуть дипломати? Я вважаю підстав для обмеження немає. У МЗС забігли наперед, як це робили у Держприкордонслужбі. Останні, ще до голосування про внесення змін до закону про мобілізацію умисно чинили перепони чоловікам, які намагались виїхати з України, – переконаний виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко.
Правозахисник вважає, що такі дії влади не матимуть позитивного впливу на процес мобілізації. Ті, хто за кордоном, будуть задіювати всі можливі способи, аби не повертатись в Україну.
– Які наслідки матиме це для українців, які перебуватимуть за кордоном з недійсними паспортами? Вони втрачатимуть певну правоздатність: наприклад, не зможуть відкрити у банку рахунок, займатися певною підприємницькою діяльністю. Дійсний паспорт громадянина – це легалізація цієї людини за кордоном. Вочевидь, в деяких країнах українці почнуть втрачати правовий статус, як особи під захистом. Їм доведеться звернутися за набуттям статусу біженця. А це вже інші умови перебування в країні. Але повертати, депортувати їх іноземні держави не будуть, – розповів правозахисник.
На думку Олександра Павліченка на такі виклики, як збільшення осіб з недіючими документами, змушена буде реагувати і влада тих країн, де ці українці перебуватимуть. В будь-якому випадку це аж ніяк не збільшить кількість тих, хто приєднається до лав ЗСУ. Тому чиновникам потрібно шукати інші, дієві шляхи, які б приваблювали українців повертатись на батьківщину.
Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube | Viber
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024