«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Про це повідомляють «Крим. Реалії».
Севастополець Руслан Зейтуллаєв, якого російська влада назвала “організатором осередку „Хізб ут-Тахрір“, отримав 7 років колонії загального режиму, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Нурі Примов засуджені на 5 років виправної колонії загального режиму.
Вирок оголосили за 15 хвилин.
У коментарі для Центру інформації про права людини адвокат Оксана Железняк зауважила:
«Безумовно захист не згодний з вироком суду, вважає його незаконним і несправедливим. На жаль, суд оголосив лише вступну та резолютивну частини вироку, однак з резолютивної частини вироку йдеться, що Зейтуллаєву перекваліфікували злочин з ч.1 ст. 205.5 Кримінального кодексу Російської Федерації на ч.2 ст. 205.5 КК. Це свідчить, у першу чергу, про неспроможність обвинувачення проти нього, що так і не підтвердилися під час судового слідства».
Також Оксана Железняк додає: «Призначили покарання у вигляді 7 років та 5 років позбавлення свободи, при санкції статті від 5 до 10 років, — мінімальне можливе покарання, при повному невизнанні засудженими своєї провини».
Вирок буде оскаржено захистом і засудженими в установленому порядку, наголосила адвокат.
Сьогоднішній вирок по справі кримських мусульман є очікуваним, коментує нашому кореспонденту юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова.
«Процес досудового та судового розслідування цієї справи не обіцяв ані справедливого процесу, ані виправдувального вироку. Цей процес — перший із серії справ кримських мусульман — скоріш нагадує чергову акцію залякування мусульман в Криму, що є досить характерним для РФ. У той же час важливо відзначити, що вирок у 5 та 7 років на тлі 17 та 8, які вимагало обвинувачення, є результатом великої та тривалої роботи адвокатів. Роботи, яка буде продовжуватися аж до рішень міжнародних судів», — наголошує Дар’я Свиридова.
Також на засіданні 31 серпня Руслан Зейтуллаєв зазначив, що рішення по всіх чотирьох кримських мусульманах було прийнято ще до того, як їх перевели із Севастополя в Ростов. Адвокат Еміль Курбедінов назвав абсурдними версії слідства і вказав на відсутність доказів по звинуваченню кримчан.
Нагадаємо, Руслана Зейтуллаєва, Рустема Ваітова, Нурі Примова і Ферата Сайфуллаєва заарештували взимку 2015 року в Севастополі і звинуватили в участі в ісламській організації «Хізб ут-Тахрір».
Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і стверджують, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» в 2003 році, включивши до списку 15 «терористичних» об’єднань.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024