«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
07.12.2018
10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини. Саме 10 грудня 1948 року, тобто 70 років тому, у Парижі було прийнято Загальну декларацію прав людини.
Захід організувв Комітет ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. За підтримки партнерів, серед яких – Уповноважений ВРУ з прав людини, міжнародні організації – Моніторингова місія ООН, ПРООН, ЮНІСЕФ, ООН ЖІНКИ, УВКБ ООН, та правозахисні громадські організації – Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр інформації про права людини, БФ Чіріклі, ГО “Фундація DEJURE”, БФ “Право на Захист”, БФ “Восток-СОС”, ГХ “Група Впливу”, Донбас-СОС, “Програма “Радники”, ГО “Крим-СОС”, ГО “Медійна ініціатива за права людини”, 100% ЖИТТЯ, АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ та ін.
У події взяли участь голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Координаторка системи ООН і Координаторка з гуманітарних питань та Постійний представник Програми Розвитку ООН в Україні Оснат Лубрані, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Суслова, Перший заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова, а також низка представників правозахисних організацій, включаючи Українську Гельсінську спілку з прав людини, Центр інформації про права людини, Восток-СОС, Медійну ініціативу за права людини та інші.
Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини, виступив на прес-брифінгу з нагоди Міжнародного дня прав людини, підбиваючи проміжні підсумки того, що вдалось зробити протягом року для забезпечення і захисту прав людини.
Виконавчий директор УГСПЛ заявив, що для “Спілки та багатьох інших правозахисних організацій одним з головних індикаторів оцінки роботи держави є стан наближення до стратегічних цілей, визначених Національною стратегією у сфері прав людини та виконання урядового Плану дій”.
«З 2014 року ми маємо додатковий пласт проблем, пов’язаних з впливом збройного конфлікту на права і свободи людей, – зазначив виконавчий директор УГСПЛ. – Це насильницькі зникнення, позасудові страти, катування, безпідставне позбавлення свободи людей на тимчасово окупованих територіях, незаконне переміщення з тимчасово окупованих територій громадян України на територію держави-агресора; жертви серед комбатантів та цивільного населення, втрата житла і майна, масове внутрішнє переміщення, екологічні проблеми».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024