Що означає відступ України від Конвенції про захист прав людини: розбір від юристів
29 квітня 2024 року суспільство сколихнуло повідомлення про відступ України від своїх зобов’язань за міжнародними...
29 April 2024
16.01.2012
Європейський суд з прав людини передав на комунікацію до Уряду України справу одесита Михайла Шмушковича, котра підтримується Фондом стратегічних справ УГСПЛ.
Обставини справи
19 березня 2009 року Михайло Шмушкович, віце-президент Молодіжної громадської організації «Зеленка» та депутат Одеської міської ради провів мирне зібрання. Пікет був малолюдним, пройшов без жодних порушень громадського порядку. Проте, за його проведення Михайла оштрафували на 170 гривень.
Обставини, за яких оштрафували Шмушковича, досить дивні. Так, через 16 днів після пікету, старшина міліції Приморського районного відділу Одеського міського управління ГУМВС України завітав до квартири Михайла, де склав Протокол про адміністративне правопорушення за статтею 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), що нібито було здійснено Шмушковичем під час зібрання 19 березня 2009 року. У Протоколі не вказувалося яке саме порушення порядку здійснив Шмучкович, як відповідальний за проведення пікету.
Найцікавіше, що судді, як першої, так і апеляційної інстанції з таким викладенням фактів беззаперечно погодились. Більше того, в рішенні одеських суддів йдеться, що заявку про проведення мітингу треба подавати за10 днів, і аж ніяк не за 2, як це зробив Шмучкович.
Аргументи про те що: «В Україні діє єдина законодавча норма, яка регулює реалізацію права громадян на мирні зібрання – ст. 39 Конституції України і ця стаття не вимагає від організаторів зібрань повідомляти про зібрання за 10 днів і встановлює, що обмежити реалізацію права на мирні зібрання може лише суд і лише за визначеними цією статтею підставами, серед яких немає такої підстави, як відсутність повідомлення про проведення зібрання» на суд враження не справили.
Слід зазначити, що постанова суду першої інстанції чомусь не була оголошена негайно та прилюдно в залі судового засідання, як того вимагає стаття 285 КУпАП. Документ був відданий представнику Шмучковича прямо в руки лише через три години після завершення судового засідання.
Апеляційний суд Одеської області погодився з рішенням першої інстанції та не побачив в діях колег жодних процесуальних порушень. Рішення набуло сили та оскарженню не підлягало.
Фонд стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини визнав справу Михайла Шмушковича стратегічною, та підготував заяву до Європейського суду з прав людини, в якій вказав про порушення права на мирні зібрання.
Нараз справа передана на комунікацію до Уряду України, який має до 5 квітня відповісти щодо прийнятності цієї заяви, а також по суті щодо порушення права на справедливий суд та свободи мирних зібрань.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
29 квітня 2024 року суспільство сколихнуло повідомлення про відступ України від своїх зобов’язань за міжнародними...
29 April 2024
Мешканець Київщини 26-річний Олексій Петрук зник під час окупації села Сидоровичі. В березні чоловік вийшов...
28 September 2023
До 2014 року сімферопольський підприємець кримський татарин Вельдар Шукурджиєв мав розмірене життя в рідному Криму....
07 September 2023
До війни родина Кліманових мала успішний бізнес в колишньому Стаханові Луганської області. Дмитро Кліманов був...
06 July 2023