«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Українською Гельсінською спілкою з прав людини, у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для Путіна» про ймовірно скоєні воєнні злочини російськими окупантами у Житомирській області з лютого по липень 2022 року повномасштабної російсько-української війни.
Було задокументовано та внесено до бази даних 8 епізодів з лютого по липень 2022 року
Інформація в цій публікації спирається на зібрані нами дані та потребує уточнення.
Детальний опис подій з лютого по липень 2022 року та посилання на першоджерела містяться у щоденних хроніках за цей період.
За досліджуваний період у Хмельницькій області нами було зафіксовано загалом 1 епізодів, пов’язаних із людськими втратами чи порушенням прав серед цивільного населення.
Хмельницька область:
Тип втрат чи порушення прав: Постраждалих Задокументовано епізодів
Поранення людини 1 1
Усього 1 1
За даними, які вже задокументовані в нашій базі, досліджуваний період загалом в Хмельницькій області внаслідок артобстрілів та бойових дій поранено щонайменше 1 людина.
За даними, які вже задокументовані в нашій базі, в Хмельницькій області, за досліджуваний період внаслідок артобстрілів та бойових дій було пошкоджено щонайменше 8 об’єкти цивільної інфраструктури, серед яких:
Вид об’єктів Кількість
Будівлі житлово-побутового призначення 2
Об’єкти підприєм., діяльності та комерційно-виробничого признач. 2
Об’єкт інфраструктурного життєзабезпечення 1
Господарчі угіддя, ліси 3
Загалом об’єктів 8
За задокументованими даними, серед об’єктів: житлові будинки, інфраструктура життєзабезпечення, нафтобази, господарчі угіддя, ліси.
Подія Епізодів
Ракетний удар 10
За зібраною нами інформацією, протягом досліджуваного періоду в Хмельницькій області нами були задокументовані наступні факти, які можна попередньо кваліфікувати як міжнародні злочини, ймовірно вчинені російськими окупантами:
Попередня кваліфікація події Кількість
РС 8 (2) (b) (iv) Поранення внаслідок обстрілу 1
РС 8 (2) (b) (iv) Знищення або пошкодження майна 7
Ці дані потребують уточнення. Назва категорії в стовпчику «Попередня кваліфікація події» ні в якому разі не є точним описом певного міжнародного злочину за Римським статутом Міжнародного кримінального суду, а надається виключно з інформаційною метою. Остаточну кваліфікацію події уповноважений надавати виключно суд.
Висновки
Аналіз зібраної інформації дає підстави стверджувати, що у Хмельницькій області пошкоджень внаслідок ракетних ударів зазнають об’єкти інфраструктури, госопдарчі угіддя та ліси. Господарчі угіддя та ліси зазнають пошкоджень здебільшого внаслідок падіння ракети після спрацювання системи ППО. Це є безумовно, порушенням міжнародного гуманітарного права. Застосування зброї, яка призводить до надмірних пошкоджень або невибіркових страждань людей, чи веде до невибіркових руйнувань заборонена міжнародними угодами.
Ми вважаємо, що такі діяння можна попередньо кваліфікувати як злочини проти людяності за ст. 8 параграф 2 пункту (b) підпункту (ix) (iv).
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024