«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
04.08.2011
Відео з прес-конференції
Євген Захаров (т. 057 700 67 71)
Володимир Яворський (т. 044 417 4118)
Створення Громадського комітету захисту від політичних переслідувань в Україні
Учасники прес-конференції Євген Захаров, Василь Овсієнко та Володимир Яворський оприлюднили Документи №1 й №2 Комітету та розповіли про механізм його діяльності. В Документі №1 ідеться про створення Комітету, його основні завдання і склад. У Документі №2 подається визначення понять «в’язень сумління», «політичний в’язень», «переслідування за політичними мотивами» і перелік політичних переслідувань в Україні в 2010-2011 рр.
Комітет є позапартійним, неполітичним об’єднанням правозахисників радянського (Євген Сверстюк, Ірина Рапп, Мирослав Маринович, Йосиф Зісельс, Василь Овсієнко, Євген Захаров) та сучасного періодів. Усі його члени і працівники є безпартійними, і у випадку участі в виборах до парламенту призупиняють своє членство в Комітеті. Нові члени Комітету можуть увійти до нього за пропозицією когось із чинних членів Комітету за умови, якщо жоден з членів Комітету не заперечує проти нового кандидата. Таке вето має бути вмотивованим. Члени Комітету можуть бути працівниками апарату Комітету.
Комітет захищатиме всіх, хто піддається політичним переслідуванням в Україні, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, громадянства, етнічного або соціального походження, майнового або іншого становища, посади, роду і характеру занять, місця проживання, мови, релігії, партійності, політичних та інших переконань.
Джерелами інформації про політичні переслідування є: відомості, отримані безпосередньо членами Комітету, повідомлення про події, які з’являються в Інтернеті, соціальних мережах, правозахисних електронних розсилках та інших ресурсах, а також прямі звернення з приводу переслідувань, які мають політичні ознаки, на адресу, що оприлюднена Комітетом (khpg[et]ukr.net).
Робочий апарат Комітету складається з інформаційної, аналітичної, моніторингової груп та групи організації кампаній. За необхідності буде створено Фонд захисту жертв політичних переслідувань, який буде запрошувати експертів, адвокатів для представництва інтересів жертв, надавати матеріальну допомогу їхнім родинам (за потреби) тощо.
Комітет збирає і поширює інформацію про політичні переслідування, здійснює захист їхніх жертв, веде моніторинг кримінальних справ з політичною ознакою, готує щотижневу «Хроніку політичних переслідувань в Україні» українською та англійською мовами.
Кваліфікація переслідування як політичного відбувається таким чином. Аналітична група розглядає усі повідомлення про політичні переслідування та готує висновок щодо кожного повідомлення. Вона розглядає особливості і деталі конфлікту з державним органом і визначає, чи має місце політичне переслідування, або що переслідування не є політичним. Висновок аналітичної групи про наявність політичного переслідування затверджується членами Комітету кваліфікованою більшістю: не менше 75% членів Комітету мають його підтримати. У випадку відсутності такої підтримки аналітична група може надати Комітету оновлений висновок, надавши додаткові аргументи.
Адмініструють роботу Комітету Харківська правозахисна група та Українська Гельсінкська спілка з прав людини. Робота Комітету висвітлюється на сайтах ХПГ та УГСПЛ та інших ресурсах.
Комітет здійснює свою діяльність у співпраці з міждержавними організаціями, такими, як Рада Європи, Європейський Союз, ОБСЄ, а також міжнародними правозахисними організаціями «Міжнародна Амністія», Human Rights Watch, Міжнародна Федерація прав людини (FIDH), Міжнародне товариство «Меморіал» та іншими.
Більше інформації про мету створення комітету та принципи його діяльності читайте в наступних документах:Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024