Публікація

В Ужгороді презентували «Доступність медичних послуг учасникам АТО та членам їх родин»

В Ужгородському прес-клубі  відбулася прес-конференція у межах плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» та тему «Доступність медичних послуг учасникам АТО та членам їх родин».

 Борис Кондратюк, виконавчий директор громадської організації «Закарпатська громада» розповів, що проект здійснюється у партнерстві ГО «Черкаський правозахисний центр», ГО «МАRT» в рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні». Реалізатором виступає громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED).

6
Борис Кондратюк

«Ще півроку тому ми, проводячи моніторинг у сфері прав учасників АТО побачили таку проблему, як низька поінформованість учасників АТО щодо можливостей отримання медичних послуг. Дослідивши, що існують певні проблеми у сфері медичних послуг, зрозуміли: необхідно зробити певні кроки та поінформувати військових у цій сфері, — каже Борис Кондратюк. — Сьогодні ми маємо можливість презентувати кілка наших продуктів, які орієнтовані як для ужгородців, так і для всієї території України. Це, зокрема, соціальне відео, а також, довідник та буклети з необхідною інформацією. Формат довідника невеликий, тому, навіть перебуваючи в зоні АТО, військовослужбовець може користуватися кишеньковим довідником, телефони актуальні. Інше видання – буклет поділяється на три розділи: санаторно-курортне лікування, медичне обстеження та безкоштовні ліки».

Сергій Кузнєв, головний спеціаліст Західного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТ зауважив, що часто учасники АТО не знають про таку пільгу, як надання їм санаторно-курортного лікування. Наприклад, в Іршавському районі із 63 військовослужбовців, які перебувають на обліку, було отримано лише дві заяви на санаторне-курортне лікування.

Сергій Кузнєв
Сергій Кузнєв

«Ми хочемо донести, що держава фінансує цей напрямок. Фінансування відбувається з Києва, а послуга надається безпосередньо на місцях у відділах соціального захисту. Необхідно написати заяву, стати на облік. За минулий рік  отримано 69 путівок, 64 використано», — сказав Сергій Кузнєв.

Вікторія Пфайфер, начальник відділу у справах осіб з інвалідністю та ветеранів Управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради поінформувала, що на сьогодні перебуває на обліку 1113 учасників АТО та 40 інвалідів АТО. На санаторно – курортне лікування мають право демобілізовані особи.

5
Вікторія Пфайфер

«Спочатку треба прийти і стати на облік в управління соціального захисту з відповідними документами. Є порядок надання путівок, якщо раніше Мінсоцполітики забезпечували путівками, то з березня цього року за новою постановою, міністерство надає фінансування, а сам учасник обирає санаторій, ми укладаємо тристоронню угоду. Сума путівки визначатиметься щороку, цього року на одного учасника це 6300 грн. На сьогодні нам дали 25 тис.грн – це 5 путівок. Будемо чекати решту коштів», — зазначила Вікторія Пфайфер.

Ірина Cтолярова, заступник начальника відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради зауважила, що затверджено заходи, згідно з якими надаються медичні послуги учасникам АТО.

4
Ірина Cтолярова

«Для забезпечення з міського бюджету виділяються кошти. Діє Програма забезпечення ветеранів війни, з цієї програми 67 тис. виділено на цей рік. Це і забезпечення ліками на амбулаторному етапі., першочергова госпіталізація тощо.  Є можливість безкоштовного зубопротезування, ми проводили таке у 2015 році, наразі на цей рік не отримали заявок від учасників АТО», — розповіла Ірина Столярова.

Реалізація міні-проекту «Доступність медичних послуг учасникам АТО та членам їх родин» здійснюється ГО «Черкаський правозахисний центр» у партнерстві з ГО «МАRT», ГО «Закарпатська громада» в рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні». Реалізатором виступає громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Погляди розробників та виконавців міні-проекту не обов’язково збігаються з офіційною позицією громадської спілки «Освітній дім прав людини в Чернігові» та Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: