«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
23 січня засновники ініціативи «Трибунал для Путіна» зустрілися із генеральним прокурором України Андрієм Костіним.
Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко, директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров і виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова обговорили з генпрокуром шляхи подальшої співпраці щодо документування воєнних злочинів та притягнення винних до відповідальності.
«Синергія громадського сектору та правоохоронних органів є потужною зброєю на фронті правосуддя. Це ще раз було доведено на зустрічі з Харківською правозахисною групою, Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Центром громадянських свобод. Обговорили нашу співпрацю в документуванні воєнних злочинів. Вдячний за вашу глибоку роботу. Ми продовжуємо зміцнювати та розвивати наше партнерство. Переконаний, що зібрані спільними зусиллями докази стануть надійною базою для притягнення агресора до відповідальності», – зазначає генпрокурор Андрій Костін у дописі в Твіттер.
The synergy of the civic sector and law enforcement agencies is a powerful weapon on the justice front. It’s been proven once again at the meeting with @khpg, @UGSPL, @ccl_ua. Discussed our cooperation in documenting war crimes. #United4Justice 1/2 pic.twitter.com/ZKHhBZDYr6
— Andriy Kostin (@AndriyKostinUa) January 23, 2023
Представники громадських організацій продемонстрували Андрію Костіну сайт, що містить детальну статистику й базу даних воєнних злочинів, інформацію щодо яких вже було зібрано, повідомляє Харківська правозахисна група. Представлені на сайті статті доступні сімома мовами, а жива статистика зібраних даних подана у мапах, графіках і таблицях. Наразі ініціативою T4P задокументовано більше 31 000 злочинів, скоєних армією РФ.
Учасники зустрічі обговорили можливість використання українською прокуратурою даних, зібраних у базі воєнних злочинів T4P (Трибунал для Путіна), а також напрями аналітичної роботи щодо покращення якості та ефективності судових процесів, спрямованих на переслідування воєнних злочинців.
Олександр Павліченко порушив питання щодо великої кількості зареєстрованих проваджень за статтями 438, 110 та 111 Кримінального кодексу України та щодо можливості належно провести судовий розгляд за такою кількістю заявлених злочинів.
Окремо сторони обговорили питання можливості притягнення до відповідальності військового та політичного керівництва Росії, включно із Володимиром Путіним.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, що містять ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду в усіх регіонах України, що постраждали від Російської Федерації. Зокрема, йдеться про геноцид, злочини проти людяності й воєнні злочини.
Окрім того, що T4P співпрацює з національними органами розслідування, учасники ініціативи використовують чинні механізми ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ЄС і Міжнародного кримінального суду для притягнення винних до відповідальності.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024