Майже 250 тисяч українських дітей визнані постраждалими від війни
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
12.01.2010
Громадські правозахисні організації стурбовані численними випадками відкритого та безцеремонного втручання місцевої влади у виборчий процес. Найбільш масово факти участі посадових у процес передвиборчої агітації, порушення рівності прав кандидатів спостерігаються у регіонах.
Приміром, у першому новорічному числі газети „Голос народу”, засновниками якої є Чортківська райдержадміністрація та районна рада Тернопільської області, надруковано „Заяву-звернення до виборців району” на підтримку одного з кандидатів у Президенти. Серед підписантів згаданого звернення – 25 посадовців органів місцевої влади: голова райдержадміністрації, районної та міської ради, їхні заступники, голови сільських рад, інші посадові особи органів виконавчої влади та самоврядування, директори шкіл та вищих навчальних закладів, керівники закладів охорони здоров”я та культури…
Заява рясніє зразками безцеремонної агітації: „заявляємо про свою беззаперечну підтримку”, „докладемо максимум зусиль для його перемоги”, „це єдиний кандидат, який пропонує змістовну програму, стратегію розвитку нашої держави”, „він людинолюбець та справжній християнин. Україна переможе тільки з ним”…
Як відомо, закон „Про вибори Президента України” однозначно забороняє органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, їхнім посадовим особам втручання у виборчий процес, у тому числі участь у передвиборній агітації.
Хто мав би нагадати чиновникам про їхні конституційні обов”язки? Про необхідність докласти максимум зусиль для захисту інтересів територіальних громад, виконання Конституції та законів, актів Президента та Уряду України – але аж ніяк не для перемоги на виборах будь-кого з кандидатів у Президенти ?
З приводу появи у пресі згаданої заяви-звернення громадська правозахисна організація “Гельсінська ініціатива-ХХІ”, котра є членом УГСПЛ, подала скаргу до Окружної виборчої комісії 169-го територіального виборчого округу.
Вищезгадані факти правозахисники розцінюють, як демонстративне порушення законного обмеження на ведення передвиборної агітації, як застосування засобів адміністративного тиску на своїх підлеглих, в першу чергу – працівників бюджетних установ, студентів навчальних закладів. „Гельсінська ініціатива” пропонує виборчій комісії застерегти від аналогічних порушень виборчого законодавства посадовців місцевої влади, виборчі штаби кандидатів та ЗМІ, таким чином захистити право громадян на вільне волевиявлення.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
4 липня 2024 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та...
05 July 2024
На початку повномасштабного вторгнення чиновники столичної Служби у справах дітей та сім’ї, а також Центру...
04 July 2024
З 2014 року Росія як держава-окупант проводить системну політику, спрямовану на зміну демографічного складу населення...
28 June 2024