«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Пані Тетяна – пенсіонерка із Дніпра. Два роки тому овдовіла: чоловік не переніс інфекційну хворобу. За кілька місяців до повномасштабного вторгнення жінка витратила запаси коштів на ремонт у своїй квартирі по вулиці Алана Шепарда. І ось вже втретє її будинок потрапляє під російські обстріли. Про пережите вона розповіла документаторці приймальні УГСПЛ, яка діє на базі ГО «Правозахисна група Січ». Свідчення зібрані в рамках ініціативи «Трибунал для Путіна»
29 грудня 2023 року російські війська завдали чергового ракетного обстрілу по Україні, зокрема атакували і Дніпро. В той момент пенсіонерка Тетяна знаходилась вдома разом із донькою. Жінки сховались у найбезпечнішому місці у їхній оселі – у передпокої.
– Ми з шостої ранку там ховались. Будинок трясло, вікна трощились, падали двері. В один момент всі звуки змішались докупи. Ми з донькою схилили голови, затулили вуха та молились. Це все, що я пам’ятаю. Було дуже страшно.
Це вже третій обстріл, який пані Тетяна пережила у своєму будинку. І він виявився найпотужнішим. В квартирі жінки повилітали вікна. Правозахисниця-документаорка приймальні УГСПЛ Юлія Полєхіна не лише зафіксувала свідчення очевидців, а й руйнування.
Правозахисники також допомогли поліції приймати від постраждалих заяви про злочин, які надають право на отримання компенсацій.
– Ми зіткнулись з тим, що люди після руйнування їх майна, навіть не знають, як діяти. Ми питали: «Ви знаєте що робити?» А у відповідь лунало: «Ні». Дорожні карти є, їх багато, але треба про це постійно нагадувати. Можливо, вивішувати на під’їзди, на стенди біля державних установ, – розповідає юристка-документаторка Юлія Полєхіна.
Правозахисники зазначають, що українці нині перебувають у непростих умовах. Тому кожен має подбати про обізнаність та знати як діяти на випадок різних сценаріїв.
Матеріали, які можуть бути корисними:
Як правильно зафіксувати пошкоджене або зруйноване майно?
Отримання допомоги за програмою єВідновлення: як це зробити та на що звернути увагу
Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube | Viber
Якщо ви теж є свідком чи жертвою воєнного злочину РФ, повідомте про це. Напишіть на пошту: [email protected] або просто залиште контакти й правозахисники з вами зв’яжуться. Кожна історія важлива! Ці свідчення не дозволять забути про горе, яке росіяни принесли на українські землі та покарати винних. З початку повномасштабного вторгнення, у рамках ініціативи Т4Р, задокументовано понад 65 тисяч воєнних злочинів Росії проти України. Усі дані документатори вносять у загальну базу, яка оновлюється щодня.
Нагадуємо, що мережа громадських приймалень УГСПЛ надає юридичну допомогу постраждалим унаслідок війни Росії проти України, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Ми працюємо у 18 областях країни. Щоби дізнатися наші контакти, натисніть ТУТ.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024