«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
05.03.2022
Що таке процедура термінового реагування Суду?
В рамках Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) діє спеціальна система вжиття тимчасових заходів відповідно до статті 39 Регламенту Суду. Дана процедура передбачає швидке реагування Суду до рогляду справи по суті у випадках, коли є ризики серйозного порушення прав людини, як правило, це існування загрози життю і здоров’ю людини.
До такої категорії справ відносяться справи, пов’язані зі зникленням людини без вісти в умовах, які могли загрожувати її життю чи здоров’ю, наприклад в умовах збройного конфлікту, чи випадки потрапляння військвослужбовців в полон або незаконне затримання цивільних осіб, також випадки перебування цивільного населення в умовах загрози їхньому життю і здоров’ю (неможливість евакуації під час воєнних дій, відсутність доступу до засобів життєзабезпечення, інше).
Який результат вжиття Судом тимчасових заходів?
ЄСПЛ може зобов’язати країну-сторону Конвенції Російську Федерацію вжити термінових заходів для уникнення ризиків для життя і здоров’я заявників.
Наприклад:
Хто може звернутися до Суду?
Потерпіла особа або родич потерпілої особи від її/його імені, якщо у потерпілого немає можливості самостійно звернутися до Суду.
Які потрібно надати документи?
Відповідно до обов’язків, взятих на себе державою-відповідачем, вона зобов’язана їх виконати та надати інформацію Суду про результати вжиття таких заходів.
Особливості викладення інформації у запиті до ЄСПЛ
Як правильно написати заяву про вжиття тимчасових заходів?
Дивися додаток – приклад оформлення звернення Додаток 3 (випадок взяття в полон).
Куди і як надсилати заяву до Суду?
Запит про тимчасові заходи слід надсилати до Суду факсом.
В Суді виділено спеціальний факс для надсилання клопотань про застосування тимчасових заходів:
+33 (0)3 90 21 43 50
+33 (0)3 88 41 39 00
Суд отримує кореспонденцію (факси та листи): з понеділка по п’ятницю з 8 до 16.00 (* За місцевим часом (GMT+1). Проте факс можна надсилати в будь-який час.
Якщо факс перебільшує 10 сторінок, рекомендуємо надіслати його в декілька етапів, щоб він був отриманий та розглянутий за найкращих умов.
Окрім того, лист із додатками, надісланий факсом варто також надіслати поштою на адресу Суду: European Court of Human Rights, Strasbourg, Cedex, F-67075, France
Яка процедура розгляду та які наступні етапи?
Суд, як правило, розглядає запит про тимчасові заходи дуже оперативно (декілька днів).
У певних випадках Суд, може запросити у заявника/його представника додаткові документи. Важливо негайно інформувати Суд про будь-які зміни адміністративного чи іншого становища заявника.
Після отримання Судом запиту по Правилу 39, він звертається до країни-відповідача з вимогою прокоментувати інформацію, надану заявником.
Потім Суд приймає рішення про задоволення вжиття тимчасових заходів або про відмову у застосування таких мір.
Інформацію про результати розгляду Вашого запиту Ви отримаєте факсом (по номеру, який було зазначен у Вашому запиті) та або поштою. Суд, як правило, не приймає і не надсилає інформацію на електронну пошту.
У випадку задоволення позову Суд у відповідному листі чітко вказує заходи, які держава-відповідач зобов’язана вжити на виконання рішення Суду.
Окрім того, після задоволення запиту, Суд надалі попросить Вас надіслати заповнений формуляр звернення до Суду, в якому потрібно детально викласти інформацію про порушення прав заявника.
Бланк формуляру додається (Додаток 4).
Правила заповнення даного формуляту також додаються (Додаток 5).
У випадку виникнення додаткових запитань щодо звернення до ЄСПЛ можете звернутися за консультацією за ел.адресою [email protected].
Також дивіться практичні інструкції ЄСПЛ щодо надсилання запиту про тимчасові заходи – Додаток 6
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Оновлений навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» вже у доступі для використання! Зміст посібника оновлено...
12 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024