«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Засуджена ВІЛ-позитивна жінка звернулася до УГСПЛ оскільки вважала, що медична допомога, що їй надається, є неналежною.
Вона перебуває у Чорноморській виправній колонії № 74 в Одесі і страждає на постійні маткові кровотечі та болі.
Для перевірки її тверджень та оцінки якості лікування в Україні існує можливість отримати висновок фахівців – клініко-експертної комісії. З цим висновком особа може далі звертатися до суду з оскарженням протиправних дій колонії, чи просити про компенсацію завданої шкоди. Проте на практиці отримати такий висновок експертів не так просто.
Адвокат клієнтки звернувся до Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації з проханням провести оцінку якості надання медичної допомоги ВІЛ-позитивній жінці.
Проте Департамент охорони здоров’я Одеської обласної адміністрації відмовився провести оцінку якості надання медичної допомоги ВІЛ-позитивній жінці, що відбуває покарання в Одеській області. Натомість Департамент передав скаргу адвоката до тієї ж колонії, де перебуває клієнтка. Звісно, колонія “перевіривши” свою ж діяльність, порушень не виявила.
Тому дії Департаменту були успішно оскаржені юристами УГСПЛ у судах.
Суди першої та апеляційної інстанції визнали протиправною бездіяльність Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації щодо непроведення клініко-експертної оцінки якості надання медичної допомоги, медичного обслуговування ВІЛ-позитивної клієнтки.
Суд зобов’язав Департамент організувати проведення клініко-експертної оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування та скласти Експертний висновок за результатами розгляду скарги.
Ця судова перемога УГСПЛ, хоча і є проміжною, становить один з кроків на шляху до забезпечення медичних прав засуджених.
Українська Гельсінська спілка з прав людини виконує проект «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Родина Марії (ім’я змінене) з Маріуполя була на обліку у місцевих соцслужбах як така, що...
08 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Після повномасштабної агресії Росії в Україні введено воєнний стан. А це означає, що до лав...
02 August 2024