«Крок, який Україна мала б зробити давно» – Павліченко про ратифікацію Римського статуту
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Джерело: Центр інформації про права людини
Про це на сторінці у Facebook повідомила координатор проекту «Росузник» Яна Гончарова.
«Мінус один політичний в’язень, майже забутий Україною. Костенко звільнився з колонії в Кірово-Чепецьку», – написала активістка.
Пізніше Уповноважена президента в мінській гуманітарній групі Ірина Геращенко повідомила, що 4 серпня Костенко приїде до Києва.
«Зранку українські дипломати забрали Олександра. Зараз з ним радник з консульських питань Геннадій Брескаленко. На нашій дипломатичній автівці вони їдуть до Москви, де ночуватимуть у Посольстві», – написала вона у Facebook.
Також чинониця висловила сподівання, що Костенку своєчасною виплатять кошти від уряду. У Києві політв’язень зупиниться в кімнаті одного зі столичних гуртожитків.
«Олександр – кримчанин, родина його живе в анексованому Криму. Повернутись туди для нього не є можливим. Ми намагалися зв’язатися з Оленою Костенко – мамою Олександра, але її телефон відключений. Потрібно було знайти для нього житло. Це 2 кімнати з балконом, санвузлом. Частково мебльовані – є три ліжка, зараз займаємось доукомплектуванням меблями. Безумовно, це тимчасове житло на півроку-рік», – повідомила Омбудсман Людмила Денісова.
Вона зазначила, що офіс Уповноваженої допоможе Костенку оформити статус внутрішньо переміщеної особи і всі інші документи.
Олександр Костенко – активіст «Євромайдану» з Криму. У травні 2015 року його засудили за нібито заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві. Кримчанина утримували в Росії, у колонії міста Кірово-Чепецьк. Батько Костенка публічно повідомив про тортури, яких зазнав його син, після чого зник безвісти, мати і брат Олександра далі живуть у Сімферополі. Своєї провини чоловік не визнав.
Українська Гельсінська спілка з прав людини заявляла, що катування та позбавлення волі Олександра Костенка є яскравим прикладом політично мотивованих переслідувань та відсутності будь-якого адекватного правового поля на півострові після окупації.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт № 11484 про ратифікацію Римського статуту Міжнародного...
16 August 2024
Ще влітку минулого року житель Одещини звернувся до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із...
07 August 2024
Правозахисні організації закликають дотримуватися норм міжнародного права у питаннях пошуку інструментів для звільнення цивільних громадян,...
31 July 2024
22 червня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України...
29 July 2024