НБУ обмежить перекази з картки на картку: які є ризики для волонтерів
4 липня 2024 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та...
05 July 2024
09.06.2020
Минулого року Херсон потрапив до п’ятірки з найбільшою кількістю випадків перешкоджань діяльності журналістів. Цьогоріч лише за період карантину там трапилося щонайменше 6 інцидентів.
Про це херсонський журналіст Сергій Нікітенко розповів в інтерв”ю ZN.UA в рамках проекту УГСПЛ щодо підтримки та захисту та підтримки громадянського суспільства.
“Так, ми справді торік ввійшли у п’ятірку. Цього року теж упевнено рухаємося до першої п’ятірки, – зазначив Нікітенко. – Кричущих нападів з побиттям не було, але порушень фіксуємо досить багато. Тільки за період карантину — близько шести випадків. Одного журналіста чотири рази за чотири дні не допустили на сесії різних рівнів. Причому це відомий журналіст обласного рівня”.
Торік у Херсоні було кілька резонансних випадків перешкоджань роботі журналістів. Зокрема, депутат обласної ради погрожував журналісту Олегу Батурину переламати ноги. Поліція порушила за цим фактом кримінальну справу за ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста), однак згодом закрила її.
“Я дізнався випадково, – пригадує Сергій Нікітенко. – Раз на три місяці ми зустрічаємося з місцевою поліцією. Їм, звісно, не хочеться, але з Києва їх примушують це робити. Вони мені сказали, що справу Батурина закрито. Журналіст пішов до суду і зобов’язав поліцію знову її відкрити”.
Журналіст переконаний – у деяких містах поліція не тільки не розслідує подібних справ, але й сприяє зловмисникам. У 2018 році Сергій Нікітенко сам став жертвою нападу, який пов’язує зі своєю професійною діяльністю. Двоє невідомих дочекалися журналіста на автостоянці, повалили на землю і побили.
“У справі про напад на мене поліція тридцять шість днів мовчала і викотила у Фейсбуці пост про пошуки нападників. А потім з’ясувалося, що всі ці дні вони розсилали листи в НСЖУ, в ІМІ, щоб отримати відповідь, журналіст я чи ні, чи треба розслідувати мою справу”, – розповідає Нікітенко.
Нагадаємо, у 2017 р. Сергій Нікітенко випустив матеріал “Є межа: хто ви, містере Мангер?”. У червні 2018 року, за місяць до нападу на Катю Гандзюк, Нікітенка побили. 4 листопада 2018 року, після численних операцій, Катерина померла в київській лікарні.
Повне інтерв’ю з Сергієм Нікітенко читайте на сайті Дзеркала Тижня
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
4 липня 2024 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та...
05 July 2024
Через 4,5 роки після нападу Слов’янський міський районний суд оголосив вирок вбивцям активіста та волонтера...
02 July 2024
Представники українського громадянського суспільства констатують небезпечну тенденцію щодо переслідування органами правопорядку антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів...
12 April 2024
В Парламенті зареєстровані два взаємопов’язані законопроєкти: «Про спеціальні місії» (реєстр. 11103 від 20.03.2024) (далі —...
26 March 2024