Засуджений житель Луганщини не може добитись перегляду вироку, оскільки його справу залишено на окупованій території
19.04.2016
УГСПЛ підтримує справу Олександра Хлебіка та вважає її стратегічною.
Ще у 2013 році Алчевський міський суд Луганської області засудив Олександра Івановича Хлебіка до позбавлення волі строком на 8 років і 9 місяців. Його захисник вчасно подав апеляційну скаргу, завдяки чому вирок не встиг набрати чинності. Однак за три роки справа так і не була розглянута апеляційним судом, адже матеріали залишились на непідконтрольній території України.
Всі можливості переглянути вирок чи звільнити засудженого з під варти виявилися марними. Лише Європейський суд з прав людини уважно поставився до справи та зреагував рекордно швидко. Через чотири місяці після подання заяви до ЄСПЛ, справа вже комунікована Уряду України, що дає шанс на відновлення справедливості.
У зв’язку з бойовими діями в Луганській області, суди змінили своє розташування, а разом з ними на підконтрольну територію переїхали також і судді. Але матеріали кримінальних справ були залишені. Під час єдиного засідання, Апеляційний суд нічого не зміг вирішити без документів. Про засудженого, з часом, і взагалі забули.
Олександр Іванович неодноразово вимагав розглянути його апеляційну скаргу. Звертався він і до прокуратури, і до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Однак допомоги він так і не отримав. Як відповів апеляційний суд: «цю ситуацію неможливо вирішити поки не будуть внесені зміни до законодавства».
Адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини Дмитро Мазурок вважає цю справу кричущим прикладом порушення прав людини.
«Апеляція засудженого не тільки не розглянута в розумний строк, але і взагалі – чоловік був позбавлений права на апеляційне оскарження, – коментує Дмитро Мазурок. – Суд сам визнає неможливим розглянути справу без матеріалів, однак відмовляється звільнити засудженого з-під варти, що робить попереднє ув’язнення непередбачувано довгим».
Якщо ваші апеляційні чи касаційні скарги досі не були розглянуті, оскільки справи «застрягли» на непідконтрольній території, УГСПЛ закликає звертатись за допомогою.
Щоб мати шанси на успіх, ми просимо вас самостійно:
- Подати клопотання про відновлення втраченого провадження.
- Подати клопотання про зміну запобіжного заходу.
Всі ці документи, із коротким описом подій, будь-ласка, направляйте на нашу адресу: УГСПЛ, а/с 100, м. Київ, 04071.
Або електронною поштою: [email protected].
Із будь-яких питань ви можете порадитись з нашими юристами за телефоном: 097 384-27-99 або 095 870-84.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.