Майже 250 тисяч українських дітей визнані постраждалими від війни
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
13.01.2011
Зміна демографічної ситуації в країні – основна причина, яку називає Міністерство освіти для зменшення державного замовлення при вступі до Вузів майже наполовину.
Але вказуючи про зменшення на 42 % кількості випускників середніх шкіл Міністерство не враховує, що зменшення державного замовлення на такий же відсоток в першу чергу торкнеться незахищених верств населення. Мова йде про тих молодих людей, які найбільше потребують підтримки держави при отриманні освіти.
І як тут не згадати прес-конференцію у грудні 2010, на якій директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти Я. Болюбаш заявляв про неприйнятність зменшення державного замовлення на саме на 42 %. Він також відзначив, що 20-25 % зменшення є тою максимальною межею, що дозволить провести реформування з огляду на демографічну ситуацію.
Крім того йшлося про те, що Міністерством вже прийнято рішення про саме таке зменшення державного замовлення ( http://www.osvita.org.ua/news/54884.html ).
Проте, «як приклад послідовності», бачимо рішення Міністерства про скорочення державного замовлення на 42 %. Фактично цей державний орган зробив все, щоб максимально ускладнити доступ до освіти найменш захищених верств населення.
Також, «кроком назустріч» студентам, які навчаються на державному замовленні, є рішення Міністерства освіти встановити певні квоти, відповідно до яких після закінчення бакалаврської програми лише 90% випускників можуть продовжити навчання, 10% апріорі вважається, що вони не здатні здобути повну вищу освіту.
В рішенні Міністерства також йдеться про те, що 60 % студентів повинні йти на навчання на фахівців, а 30% – на магістрів. І тут потрібно зазначити, що відповідно до Болонської декларації, яку свого часу підписав міністр освіти України, у нас не повинні готуватися фахівці, і мав бути здійснений перехід на європейську систему: бакалавр, магістр, доктор. Виходить, що європейська система навчання вже не в пріоритетах Міносвіти.
Як висновок, можна сказати про те, що Міністерство освіти досить дивно бачить свою роль у забезпеченні конституційного право громадян на безоплатне здобуття вищої освіти. Або є якісь інші приховані для нас цілі. Так, почесний президент Національного університету “Києво-Могилянська академія” В’ячеслав Брюховецький відзначив, що це рішення міністерства є спробою комерціалізувати освіту. І напевно мав певні підстави зробити такий висновок.
Дивлячись на попередні дії нинішнього Міністра освіти щодо встановлення плати за виготовлення дипломів для студентів, введення переліку платних послуг, нівелювання значення і ролі незалежного оцінювання, а також теперішнього скорочення державного замовлення не тривіальним постає питання “хто стане наступною жертвою Міністерства?”.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Оновлено. За оцінками Міністра соціальної політики Оксани Жолнович 7,5 мільйонів українських дітей так чи інакше...
12 July 2024
4 липня 2024 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та...
05 July 2024
На початку повномасштабного вторгнення чиновники столичної Служби у справах дітей та сім’ї, а також Центру...
04 July 2024
З 2014 року Росія як держава-окупант проводить системну політику, спрямовану на зміну демографічного складу населення...
28 June 2024